ACM Ankara Celebration of Women in Computing Türkiye’de

13 yıldır Dünya’nın pek çok farklı ülkesinde düzenlenen ve bilgisayar bilimlerinin farklı alanlarından önemli kadın konuşmacılara yer veren Celebration bu yıl 23 farklı ülkede gerçekleştiriliyor. Türkiye’de ilk defa bu yıl, Bilkent Üniversitesi Bilişimde Kadınlar Topluluğu tarafından düzenlenen ACM Ankara Celebration of Women in Computing 11 ve 12 Mart’ta Ankara MEB Şura Salonunda düzenlenecek.

Etkinlik nedir ve neleri kapsar?

Celebration of Women in Computing, Dünya’nın en büyük bilgisayar bilimleri topluluğu olan ACM (Association for Computing Machinery) bünyesinde düzenlenir. Her Celebration’da o bölgenin bilişim alanında önde gelen kadınları bilgisayar bilimleri ile ilgili olan katılımcılarla buluşturulur. Bu yıl Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan ACM Celebration of Women in Computing, aynı zamanda ACM-Women Bilkent Üniversitesi kolu olan Bilişimde Kadınlar Topluluğu (BILWIC) tarafından ve Microsoft ana sponsorluğunda düzenleniyor.

ACM Ankara Celebration of Women in Computing, Türkiye’nin her yerinden kadın ve erkek katılımcıları Microsoft, MIT, Intertech, TAV Havalimanları ve ACM-W ‘dan kadın konuşmacılar ile buluşturacak.  11 ve 12 Mart’ta iki gün sürecek olan Celebration MEB Şura Salonunda, Ankara’da hayat bulacak.

http://www.bilwic.bilkent.edu.tr/

BilWiC: Bilkent Üniversitesi ACM-W Öğrenci Kolu

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir