Die Welt muhabiri Deniz Yücel tutuklandı

Hakkında başlatılan bir soruşturma sebebiyle 14 Şubat’ta gözaltına alınan ve bugün adliyeye getirilen Alman Die Welt Gazetesi’nin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in “örgüt propagandası yapmak” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.Yücel çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Die Welt Gazetesi Türkiye Muhabiri Deniz Yücel, İstanbul Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Yücel, avukatıyla birlikte soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Başsavcıvekili Hasan Yılmaz’ın odasına çıkarıldı.Savcılık, Die Welt Gazetesi Türkiye Muhabiri Deniz Yücel’in “örgüt propagandası yapmak” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklanmasını istedi. Yücel, mahkemeye sev kedildi.
CHP Milletvekili Barış Yarkadaş Twitter hesabından Deniz Yücel’in tutuklandığını duyurdu. Yücel’in ifadesi alınırken, gazeteci arkadaşları ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da adliyeye geldi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir