Photo Credit To (Adana/DHA)

Adana’da 6 köpek zehirli yemle katledildi

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, Adana’da 6 sokak köpeğinin zehirli yemle katledildiğini söyledi.

Merkez Yüreğir İlçesi’nde Seyhan Nehri kıyısında bulunan özel bir tesisin bahçesine bırakılan zehirli yemler nedeniyle 6 sokak köpeğinin yaşamını yitirdiğini anlatan Metin Yıldırım, “Sokak köpekleri tarımsal ilaç katılan tavuk etini yedikleri için can çekişerek öldü. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştük. Burada ölen hayvanları alarak gerekli incelemeleri yapmak için laboratuvara götürdüler” dedi.
Hayvanlara yönelik şiddetin arttığını söyleyen KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bu masum hayvanların zehirlenerek öldürülmesi insanı ve vicdani anlamda kabul edilecek bir durum değil. Bu ülkede hayvana şiddet ve kötü muameleye karşın para cezası yerine hapis cezası getirilmeli. Bu insanlık dışı bir olaydır, yüreğimiz kaldırmıyor. Bu şiddeti kınıyoruz. Köpeklerin zehirlenerek öldürülmesi nedeniyle Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ile görüşüp hukuki süreci başlatacağız. Sonuna kadar olayın takipçisi olacağız.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.