Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı sahibini arıyor

Sait Faik Abasıyanık’ın anısını yaşatmak adına Darüşşafaka Cemiyeti ve İş Bankası Kültür Yayınları işbirliğiyle, bu yıl 63. kez düzenlenecek olan Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı’na başvurular başladı.

Yarışmaya katılacak yazarların, başvuru yapacakları hikaye kitabından on nüshayı 8 Mart Çarşamba gününe dek Darüşşafaka Cemiyeti İletişim Birimi, Darüşşafaka Caddesi No: 14 34457 Maslak, Sarıyer/ İstanbul adresine elden ya da posta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor. Ayrıca başvuru yapacak hikaye kitaplarının 2016 yılı içinde yayınlanmış ve daha önce bir ödül almamış olması da başvuru için aranan şartlar arasında.

Bu yılki seçici kurul Doğan Hızlan başkanlığında Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Jale Parla, Murat Gülsoy ve Metin Celal’den oluşuyor.Seçiciler Kurulu tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından, sonuçlar bu yıl Mayıs ayı içinde açıklanacak.

Bugüne kadar Haldun Taner, Orhan Kemal, Necati Cumalı, Adalet Ağaoğlu, Ayşe Kulin, Selim İleri, Oya Baydar, Bilge Karasu, Yekta Kopan, Mehmet Zaman Saçlıoğlu gibi yazarların kazandığı Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı, geçen yıl Güneş Sepeti adlı öykü kitabıyla Muzaffer Kale’ye verilmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir