Mülteci Destek Haritası Türkiye Yayında

multeci.net tarafından oluşturulan harita Türkiye’ye sığınan insanların destek bulabilecekleri yerlere erişimlerini kolaylaştırmak, zorlu sığınma sürecinde sığınmacılara, mültecilere destek olmak amacıyla oluşturuldu.

Bu haritanın bir benzeri çoğunluğu Avrupa’da 27 ülkedeki gönüllülerin katkısıyla geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. multeci.net yayımladığı haritayla Türkiye’deki destekleri çok daha kapsamlı bir şekilde sunuyor.

Türkiye’de bulunan sığınmacılar, mülteciler, haritada belirtilen kurum ve örgütlerin yanı sıra ihtiyaç duydukları destek konusunda (ekonomik, sosyal vb.) bulundukları yerlerdeki kamu kurumlarına (Valilik, Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Belediyeler) da başvurabilirler.

 

Türkiye’de bulunan sığınmacı ve mülteciler ücretsiz hukuki destek için (sığınmaya erişim, aile içi şiddet vb sorunlarla ilgili) bulundukları illerdeki barolara başvurabilirler. Hukuki destek konusunda sorun yaşamanız durumunda multecinet@gmail.com adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir