10. Erdal İnönü Günü

Bugün saat  15:00 – 17:00 arası İstanbul Kültür Üniversitesi Atatürk Yerleşkesi’nde, uluslararası önemde fizik bilimcimiz Erdal İnönü için her yıl düzenlenen anma gününün 10.su gerçekleştirilecek. Bu yılki anma gününün konuşmacısı, “Hep Sevinç’liydi Erdal Hoca” başlığıyla, MIT Öğretim Üyesi Dr. Canan Dağdeviren olacak. Canan Dağdeviren, özellikle giyilebilir kalp pili projesiyle dünyanın ilgisini üzerine çekmiş bir bilim insanı.

Canan Dağdeviren ayrıca bu sabah, Kültür Üniversitesi’ndeki konferansından önce, Boğaziçi Ünivresitesi Güney Kampüs’te saat 11:00’de Rektörlük Konferans Salonunda “Sıradışı Bir Hikaye: Biyoloji Eşini Bulur” başlığı altında konuşma yaptı.

Dağdeviren, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) çalışmalarını sürdürüyor, Harvard Üniversitesi’nde genç akademi üyeliği bulunuyor ve Forbes dergisi 30 Yaş Altı Bilim İnsanı Listesi’nde yer alıyor.

Dr. Canan Dağdeviren, konuşmasında süregelen ve gelecek akademik projeleri hakkında detaylar verecek, Amerika’daki eğitim ve araştırma sisteminden bahsedecek ve öğrencilerin sorularını yanıtlayacak. Dağdeviren ayrıca gelişen ve değişen dünyada, tıp ve mühendislik arasındaki işbirlikleri ve yeni teknolojiler hakkında fikirlerini de bu söyleşide katılımcılarla paylaşacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Konferans dili İngilizce olacak ve simultane çeviri yapılmayacak.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir