Gevende “Kırınardı” Albümünden İlk Parçasını Paylaştı

Baykuş Müzik ve Shalgam Records ortaklığıyla dijital ve plak formatlarında yayınlanacak olan yeni Gevende albümü Kırınardı‘nın “Vertigo” ismini taşıyan ilk şarkısı yayınlandı.

17 Şubat’ta dijital platformlarda yerini alacak dokuz şarkılık yeni Gevende albümü, Dostoyevski’nin “Bir şehrin mutluluğu, bir çocuğun her gün işkence görmesine bağlı olsaydı, o şehrin halkı ne yapardı?’” sorusuyla ortaya çıkmış. Modüler synthesizer’ın yeni bir katman olarak Gevende’nin müzikal dünyasına eklemlendiği albüm, mart ayında da plak formatında raflarda olacak.

Lansman konseri 28 Şubat’ta Babylon’da olacak Gevende’nin Kırınardı albümünün ilk single’ı “Vertigo”, aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir. Grupla yeni albümü üzerine yaptığımız röportajı da önümüzdeki günlerde yayınlanacak Bant Mag. No:55’te okuyabilirsiniz.

Konser

Özgün ve deneysel performanslarıyla ile dikkat çeken Gevende, yeni albümleri Kırınardı ile 28 Şubat’ta Babylon’da albümün ilk konserini verecek.

2000 yılında Eskişehir’de kurulan Gevende, 2006’da ‘’Ev’’ adlı ilk stüdyo çalışmasını yayınladı. Türkiye’de ve yurt dışında önemli festivallerde konserler veren Gevende, 2008’de Fransız grup Balbazar ile soundpainting performansı sergiledi. 2011’de çıkardıkları ‘’Sen Balık Değilsin Ki’’ adlı albümlerinin ardından 2015’te St. Antuan kilisesinde verdikleri konserler ile grup, alternatif müzik sahnesinin aranan isimlerinden biri haline geldi. Gevende hemen sonrasında yayımladığı canlı performans albümüyle bir kez daha dinleyicilerin beğenisini kazandı.

Kapak Fotoğraf Çalışması: Orhan Cem Çetin 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir