Photo Credit To Fotoğraf: DHA

Köpeği arabasının arkasına bağlayıp eziyet eden adama 526 lira para cezası

Tekirdağ’da köpeğini aracının arkasına bağlayarak sürükleyen Azap Koşak’a 526 lira idari para cezası kesildi. Çorlu’da Koşak’ın, önceki gün aracın arkasında bağladığı köpeğini çektiği sırada, sürücülerden biri cep telefonuyla fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştı.

Bunun üzerine Çorlu İlçe Hayvanları Koruma Kurulu Koşak’a ‘hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak,’ ‘acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek’ suçundan 526 lira idari para cezası kesti.

Eziyet gören köpek Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde koruma altına alınırken, köpeğin tedavisinin ardından sahiplendirileceği belirtildi.

Köpeğe bahçesinde baktığını ve asla eziyet etmediğini savunan Koşak, “Benim bahçem var, burada tam üç tane köpeğe bakıyorum. Hiçbir zaman da eziyet etmedim. Geçen yıl baktığım köpeklerden bir tanesi beni ısırdı, onu dahi atmadım. Bu köpeğim kaçmıştı. Onu arıyordum. Buldum ancak köpek büyük olduğu için aracın arkasına iple bağladım. En fazla 200 metre gittim ve bahçeye getirdim. Bir kişi telefonla çektiğini gördüm dedim ki herhalde köpeği beğendi. Ben şimdi hayvana eziyet etmiş gibi gösterildim. Ben burada yıllardır bu köpeğe bakıyorum. Köpeğimi aldılar, 526 lira para cezası kestiler” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir