“Benim Çocuğum” belgeseli Boysan’ın Evi’nde

Yeditepe Üniversitesi LGBTİ+ dayanışma topluluğu 7Tepe 7Renk, çocukları LGBTİ kişiler olan ailelerin hikayelerinin anlatıldığı “Benim Çocuğum” belgeselini izlemeye çağırıyor. 3 Şubat günü saat 6’da Boysan’ın Evi’nde başlayacak gösterime Boğaziçi Üniversitesi’nden BÜLGBTİ+, İTÜ CinsArı, Gri Topluluğu, Yıldız Teknik Oda, Mimar Sinan Flu Baykuş ve Galatasaray Üniversitesi LionKuir de katılacak.

 

Boysan’ın Evi

2015 eylül ayında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın Elmadağ’daki evi Haziran 2016’da yapılan bir törenle STK’ların ve LGBTİ’lerin kullanımına açıldı. “Boysan’ın Evi” homofobi ve transfobi karşıtlarının toplantı, eğitim, sergi gibi faaliyetlerine mekan oluyor.

Benim Çocuğum hakkında

Çocuğunuz size eşcinsel, biseksüel veya trans olduğunu açıklarsa ne olur?

Çocukları LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) bireyler olan Türkiyeli bir grup anne – babanın hikayelerini seyirciye taşıyan “Benim Çocuğum”, Ocak 2013’te tamamlandı. Yönetmenliğini Can Candan’ın üstlendiği, 82 dakikalık uzun metraj belgeselde muhafazakar, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimleri aktarılıyor.

“Benim Çocuğum”, çocukları LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) bireyler olan Türkiyeli bir grup anne ve babaya odaklanarak, bu cesur ve ilham veren ebeveynlerin hikayelerini seyirciye taşıyan uzun metraj bir belgesel. Bu belgeselde, muhafazakar, homofobik ve transfobik bir toplumda bir yandan ebeveyn ve aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin kendi deneyimlerini en içten şekilde seyirciye aktarmalarına tanıklık ediyoruz.

Gösterimin duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.