“Travma ve Edebiyat” söyleşisi 2 şubatta

Travma Çalışmaları Derneği (TÇD) her ay düzenlediği Toplumsal Travma Söyleşileri’ne  “an bile, gelir dile… Travma ve Edebiyat” başlıklı etkinlikle devam ediyor.

Şair Mehmet Said Aydın ve psikiyatr İlker Küçükparlak’ın konuşmacı olarak katılacağı söyleşi 2 Şubat 2017 Perşembe saat 19:00-21:00 saatleri arasında Cezayir Toplantı Salonları’nda gerçekleşecek.

TÇD Hakkında

Bir grup ruh sağlığı çalışanının bireysel ve toplumsal travmalar konusunda birlikte düşünmek, konuşmak, tartışmak,  paylaşmak ve üretmek amacıyla kurduğu bir dernek olan TÇD,  31 Aralık 2014 tarihi itibariyle tüzel kişiliğe kavuşmuştur.

Bilgi Üniversitesi Uluslararası Travma Çalışmaları Sertifika Programı 2013-2014 döneminde eğitim alan  ve tamamı ruhsal travma alanında aktif çalışan klinisyenlerden oluşan bir çekirdek kadro tarafından temelleri atılmıştır.

Çekirdek kadro Erişkin Psikiyatristleri, Çocuk ve Ergen Psikiyatristeri, Psikologlar ve Psikolojik Danışmanlardan oluşmakta olup, travma alanında çalışan klinisyen grup ile diğer  travma çalışanları (medya çalışanları, hukukçular, sosyal çalışmacılar, gönüllüler, sivil toplum kuruluşları vbg) arasında bir köprü kurmayı ve amaçlarını gerçekleştirmek için benzer alanlarda faaliyet gösteren diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmayı hedeflemektedir.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir