Photo Credit To Video ekran görüntüsüdür

“Yaşamımı Değiştiren Kuş”

Fotoğrafçı Melih Özbek, yaşamını değiştiren bir kuşun hikayesini paylaşıyor.  Doğa Derneği’nin desteğini alarak yaşadığı şehirde bulunan kuş türlerini nasıl tanıdığına yer veriyor.

18 dakika süren videoyu izlemek için: 

“Hayatın alışagelmişliğinde gizlenen olağanüstülük… Farkına vardıklarımızla, kaçırdıklarımız arasındaki salınımımız… Fotoğrafçı Melih Özbek, bu farkındalığın, kendini tanımaya giden yoldaki etkisini, küçük şeylerin hayatlarımızda yaratabileceği büyük değişiklikleri anlatıyor.”

Melih Özbek Hakkında

1970 yılında doğdu. 1992 yılında ODTÜ’den mezun olduktan sonra 2008 yılına kadar yazılım geliştirmeyle uğraştı. Vazgeçilmez hobisi olan fotoğrafçılığını dijital fotoğraf makinalarının gelişimiyle paralel olarak geliştirerek kuş fotoğrafçılığı üzerinde yoğunlaştı. Çeşitli doğa dergilerinde, Türkiye’nin değişik Önemli Doğa Alanları’ndaki panolarda da fotoğrafları yer aldı. Doğa Derneğinin yaptığı bir çok projeye fotoğrafçı olarak katıldı. Temmuz 2005’de yazarlarından biri olduğu ve Türkiye’de yaşayan flamingoların sayısının takibi ile ilgili bilimsel makale “Zoology in Middle East” dergisinde yayınlandı. Halen Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlisidir ve üniversite ile birlikte kendi kurduğu Dijital Akademi’de fotoğrafçılık dersleri vermekte ve profesyonel olarak fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır.

Yorumlar

yorumlar

Post source : Doğa Derneği Facebook Sayfası

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir