Köpeğin Kulağını Kesip Sosyal Medyada Paylaştı

Isparta’da iki kişi kulağını kesip önüne koyduğu köpeğin fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı. Paylaşımda, ‘Kunerinin kopeginin kulagını kestigim dorudur. Mobali gunahi N.Y’nin boynuna.” diye yazarak kulağını kestiği köpeğin fotoğraflarını paylaştı.

 

 

Isparta Hayvan Koruma Derneği’nden yapılan açıklamada yapıldı

“Yetkili birimlere durumu bildirdik bu kişilerin en ağır ceza ile cezalandırılması ve ellerinde ki hayvanı kurtarmak için çalışmaya başladık gelişmeleri sizlerle paylaşacağız duyarlılığınız için teşekkür ederiz .”

Gökçek Ev Adresini İstedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Isparta’da yavru köpeğin kulağını kesen HK ve NY isimli saldırganların bulunmasını istedi. Ayrıca Gökçek bu kişilerin ev adresini bilen varsa adresini bekliyorum yazdı.  Saldırganların ev adresinin de tespit edildiği öğrenildi.

Sosyal Medyada Tepki

Gazeteci Zülal Kalkandelen, Türkiye Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu etiketleyerek, işlem yapılmasını talep etti.

Kalkandelen, “Bu vahşettir! Köpeğin kulaklarını kesip sosyal medyadan duyuranlar hakkında gereği yapılsın! Milletvekilinden sokaktaki insanına hemen herkesin değersizleştirdiği hayvanlar sürekli insan vahşetine maruz kalıyor. Yapmayın artık. Lütfen yukarıdaki olayı paylaşın. Tepki yeterli olmazsa medyada haber olmuyor!” ifadelerine yer verdi.

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir