Davos 2017’ye en çok katılımcı ABD’den gidiyor

Bu yılki Dünya Ekonomik Forumu bugün başladı. İsviçre’nin Davos şehrinde yapılan foruma 99 ülkeden yaklaşık 3.000 ziyaretçi bu yılki toplantıya katılıyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun verilerine göre Davos’a en fazla katılımcı ABD’den geliyor. Bunu sırasıyla İsviçre, Britanya, Almanya, Hindistan, Çin, Japonya, Fransa, Rusya ve Kanada yer alıyor. Türkiye en fazla katılan listesinde yer almıyor.

Dünya Ekonomik Forumu

Merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan uluslararası bir vakıftır. Her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında yapılmaktadır. Dünyanın en tanınmış iş insanları ve siyasetçilerini bir araya getiren, dünyanın en önemli sorunlarının tartışıldığı konferanslarıyla tanınır. Forum ayrıca her yıl Çin’de Yeni Şampiyonlar Konferansı adı verilen bir konferans ve dünyanın çeşitli bölgelerinde bölgesel konferans serileri düzenlemektedir. 2008 yılında bu konferanslar arasında Avrupa ve Orta Asya, Uzak Doğu, Rusya Genel Müdürlük Masası, Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika bölgesel konferansları yer almıştır. 2008 yılında forum Dubai’de dünyanın 68 değişik sorununun ele alındığı ve dünya çapında 700 kadar uzmanı bir araya getiren Küresel Gündem Zirvesi’ni başlatmıştır. Forum düzenlediği konferansların yanı sıra çeşitli araştırma raporları yayınlamakta ve üyelerinin çeşitli sektörlerdeki çalışmalarını desteklemektedir.


Grafik veri seti:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jriJintF67uUDU1KhAXAqCYKakQsf45BDDGupcOHTwU/edit#gid=0

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir