SpaceX Falcon 9 yeniden havalandı

SpaceX, California sahilindeki Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssünden yeni bir Falcon 9 fırlatarak projeyi devam ettirdi. Eylül ayında yapılan testlerde patlamanın yaşanması, SpaceX Falcon 9 projesi için en büyük darbelerden birisi olmuştu. Yapılan açıklamalarda platformun dahi hasar gördüğü belirtilirken, enkaz çabuk kaldırılarak projeye kaldığı yerden devam edilmesi projenin taraftarlarını da oldukça sevindirdi.

SpaceX Falcon 9 fırlatıldıktan sonra gelen raporlarda iki etabın da başarılı bir şekilde tamamlandığı ve yörüngeye ulaşıldığı belirtildi. Bu açıdan SpaceX Falcon 9 için bu sefer başarılı bir çalışma tamamlandı.
Yeni projenin CEO’su Matt Desch tarafından yapılan açıklamalarda yeni proje hakkında iddialı kelimeler kullanılırken, yeni nesil uydu hizmetlerinin sunulması noktasında yeni bir dönem başlatıldığı belirtildi. Üstelik uzayda yeni bir çağ açıldı gibi tanımlamalar, ülke basınının sınırlarını aşmayı başardı. SpaceX adlı firma tarafından yapılan bu çalışmalarda, firmanın vizyonunu geliştirmesi yeni projesi ile tüm dünyada konuşulmayı başardı.
Falcon 9 projesindeki en önemli amaç her uçuş ile 10 adet uydu taşımak. 2018 yılına kadar istenilen uydunun yeryüzünden 450 kilometre yüksekliğe çıkarılarak yörüngeye yerleştirilmesi bekleniyor.

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://www.techinside.com/spacex-falcon-9-yeniden-havalandi/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir