Avukat Okan’ın iddiası: Gizli tanık ‘Şık’a İmamın Ordusu’nu ‘FETÖ’ yazdırdı’ demiş

Avukat Fidel Okan, sabah saatlerinde evinden gözaltına alınan gazeteci Ahmet Şık hakkında iki kez‘İmamın ordusu’ kitabı dolayısıyla soruşturma açıldığını öğrendiğini açıkladı. Şık’ın sabah saatlerinde attığı bir Tweet gerekçe gösterilerek gözaltına alındığı belirtildi.

Şık, gözaltına alındığını kişisel Twitter hesabından duyurdu.

 

Ahmet Şık, daha basılmadan kopyaları toplatılıp, kendisinin de cezaevine girmesine neden olan ‘İmamın Ordusu’ kitabında, emniyetteki Gülen Cemaati yapılanmasını irdeliyordu.

Şık’ın gözaltına alınmasının ardından CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Şık’ın bir süre önce bir komplo kurulmaya çalışıldığını söylediğini duyurmuştu.

Anadolu Ajansı (AA) da, Şık’ın attığı tweetler ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan bazı röportaj ve yazılar nedeniyle gözaltına alındığını öne sürmüştü.

Bir dönem iktidara yakınlığıyla bilinen avukat Fidel Okan’sa, Şık’ın sözünü ettiği ‘komplo’ şüphesine dair aralarında geçtiğini iddia ettiği bir diyaloğu Twitter hesabından anlattı.

Ahmet Şık’ın kendisini kısa süre önce aradığını söyleyen Okan, şunları yazdı: “Bugün gözaltına alınmış, o gün görüştüğümüzde böyle bir şey mümkün değil demiştim. Mümkünmüş anladım. Ahmet Şık haklı çıktı. Kendisiyle ilgili bir FETÖ dosyası hazırlandığını öğrenmiş, dosya numarası üzerinden avukatı vasıtasıyla savcıya başvurmuş, dosya kapatılmış. Sonra yeni bir dosya açılmış ancak Ahmet Şık bu dosya numarasını da öğrenmiş. Nedir bu saçmalığın temeli diye sordum; Bir gizli tanık ifade vermiş, savcı ifade almış sözde Ahmet Şık’a ‘İmamın Ordusu’ kitabını FETÖ yazdırmış, buna hangi geri zekalı inanır dedim? Cevabını yazmayayım çıkınca kendisi söylesin! Ankara’ya gelecekti yüz yüze görüşecektik. Artık gelebilir mi emin değilim.”

 

Şık’ın gözaltına alınmasına tepki gösteren Okan, “Bir tebligat göndermek bu kadar mı zor. İnsanların adalet duygusuyla oynamanın kime ne faydası var? Birisi çıkıp bunu anlatsın! Ahmet Şık, iktidarı çok sert şekilde eleştiren gazeteciydi. Görüşlerine katılmayanlar onu eleştirebilir. Ama susturmaya çalışamaz!” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Post source : Ahmet Şık

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.