Photo Credit To Bianet

Seks İşçilerinden Cumhurbaşkanına Mektup Kampanyası

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) “Fuhuş” başlıklı 227. maddenin değiştirilmesini öngören tasarının Meclis’te yeniden görüşülmesi talebiyle Cumhurbaşkanına mektup kampanyası başlattı.

Seks işçilerinin müşteri bulmak amacıyla reklamlarını yaptıkları her türlü yazılı, sözlü veya görüntülü aracı yasaklayan söz konusu tasarı, TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşülmüş ve TBMM Genel Kurulu’nda onaylanmıştı. Tasarının yürürlüğe girmesi için Cumhurbaşkanı tarafından onaylaması gerekiyor.

Kırmızı Şemsiye, konu ile ilgili Cumhurbaşkanı’nı bilgilendirmek ve de kanunun ilgili maddesinin yeniden görüşülmesini sağlamak amacıyla başta seks işçileri olmak üzere tüm hak savunucularını Cumhurbaşkanına mektup yollamaya çağırdı.

Kampanya kapsamında aşağıdaki mektubun doldurularak “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara” adresine ya da “0(312) 525 58 31” numaralı faksa yollanması isteniyor:

TARİH

İL

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN

T. C. CUMHURBAŞKANI

Sayın Cumhurbaşkanı;

1/775 Esas Numaralı CMK ve Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, önce TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşülmüş, sonrasında ise TBMM Genel Kurulu tarafından onaylanmıştır.

İlgili tasarının 19. Maddesi’nde yer alan ve Türk Ceza Kanunu’nun 227. Maddesi’nde değişiklik yapılmasını öngören madde, derneğimizin birincil çalışma alanını oluşturmaktadır. Önerilen değişikliğin gerekçesinde “çocukların fuhşa sürüklenmesinin önlenmesi” fikri yer alsa da, kanaatimizce bu değişiklik kamu düzeni, genel ahlak ve genel sağlığın ciddi şekilde zarar görmesine sebebiyet verecektir.

Tarafınıza iletilen kanun metninin ilgili maddesinin yeniden görüşülmek üzere TBMM Başkanlığı’na geri gönderilmesini saygıyla rica ederiz.

SAYGILARIMLA,

 

İMZA

İSİM – SOYİSİM

Yorumlar

yorumlar

Post source : Bianet

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir