Kurtulmuş: Gıda krizi, su krizi gibi durumlar olabilir

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın farklı açıklamalarıyla tekrar tartışma konusu olan olağanüstü hâlin (OHAL) ne zaman sona ereceğine ilişkin olarak, “İsteriz ki yarın bitirilsin ama OHAL gerektiği kadar ilan edilecek. OHAL vatandaşlarımızın günlük hayatını etkilemiyor, bu odaklar devletten temizleniyor.

Ümit ederiz referanduma gidilmeden evvel OHAL sonuçlanmış olur, işlerimizi bitirmiş oluruz. Devlet gelecek nesillere umarız bu yükü bırakmaz” dedi.
Kurtulmuş, Türk lirasının dolar karşısındaki tarihi kayıplarına ilişkin olarak, “Türk lirasının değer kaybetmesi Türkiye’nin iç sorunları nedeniyle değildir. Trump’ın ülke yönetiminde yapacağı değişikliklere ilişkin beklenti farklılıklarından doğan bir türbülans var. Biz iyimseriz, dolar belli bir süre sonra belli bir zemine düşecektir” görüşünü dile getirdi.

“Mevcut yapısal sorunlar devam ettiği sürece önümüzdeki süreçte de ekonomik krizlerle karşı karşıya kalınabilir” diyen Kurtulmuş, “Önümüzdeki dönemde de gıda krizi, su krizi gibi durumlar olabilir. Ama büyük krizlere rağmen Türkiye 2009’da olduğu gibi etkilenmemiştir. Ben bu krizden de etkilenmeyeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir