Bolivya’dan Kolombiya’ya giden uçak 72 yolcusuyla düştü

Kolombiya’da Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü. Uçakta 72 kişinin bulunduğu aktarıldı. Uçağın neden düştüğü henüz bilinmiyor ancak bölgede hava koşullarının kötü olduğu belirtildi.

Evrensel gazetesi’nde yer alan haberde, uçakta, Çarşamba günü Medellin’de Atletico Nacional’la oynayacak olan Brezilya’nın Chapecoense takımının futbolcuları da bulunuyordu. Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, kazadan sağ kurtulabilenler olabileceğini belirtti.

Gutierrez, uçağın düştüğü bölgenin kent dışında dağlık bir alan olduğunu ifade etti. Uçak, yerel saatle 15.35’te Sao Paulo’dan yola çıktı. Bolivya’da Cruz de la Sierra’da aktarma yaptıktan sonra Kolombiya’ya yöneldi.

Santa Catarina eyaletine bağlı Chapeco kentinin takımı Chapecoense takımı, 2014 yılında Brezilya futbolunun en üst ligi olan Brasileiro Série A’ya yükselmişti. 1973 yılında kurulan takım, tarihinin en parlak dönemini geçiriyordu.

Chapecoense, kıtanın Copa Libertadores’ten sonra ikinci büyük uluslararası kupası olan Copa Sudamericana’da mücadele ediyor. Brezilya ekibi kupa finalinde Atletico Nacional’la ilk maçı 30 Kasım’da, rövanşı ise 7 Aralık’ta oynayacaktı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir