Adana Valiliği otoparkında patlama

Adana Valiliği otoparkında patlama meydana geldi. Valilik’ten saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin de yaralandığı belirtildi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Valilik makam girişine yakın bir yerde, 33 plakalı bir araçla bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor” dedi.

Patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildi.

CNN Türk canlı yayınına bağlanan DHA muhabiri Bekir Karakoca, olayın sabah saat 8.05 sularında meydana geldiğini belirtti. Karakoca, patlamanın ardından yaptığı ilk bağlantıda 1 yaralının durumunun ağır olduğu, 4 yaralının daha olduğu ancak onların hayati tehlikesinin olmadığını söyledi. Karakoca, patlama sonrası otoparkta bulunan çok sayıda aracın da yandığını, ilk gelen bilginin bir otomobile yerleştirilen bombanın patlatıldığı yönünde olduğunu ifade etti.

Adanalı AB Bakanı Ömer Çelik de, patlamaya ilişkin kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Çelik, Adana Valisi ile konuştuğunu belirterek, “Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

adana_747326951

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir