Kuzguncuk’un Vegan Kafesi: Pakarana

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Kuzguncuk’un ilk vegan kafesi Pakarana, tamamen vegan bir menüye sahip ve eser miktarda süt ya da yumura ürünleri de kullanılmıyor. 25 Ekim’de açılan Pakarana Vegan Kafe Salı günleri dışında her gün açık.

Vegan Kafe kurucuları kategori seçimi için ise, “Kafemizin kategorisini seçerken, tek başına vegan seçeneğini göremedik, “vejetaryen ve vegan” seçeneğini seçmek zorunda kaldık. Kafemiz tamamen vegan olup, eser miktarda süt, yumurta içeren ürünleri de kullanmamaktayız ” ifadelerine yer veriyorlar. 

 

Kafe  ismi Güney Amerika’da yaşayan iri bir kemirici hayvan olan Pakarana’dan alıyor.  Pakarana Vegan Kafe sahipleri ise ismi için şöyle diyorlar: “Pakarana şirin mi şirin kemirgen bir hayvanmış, ormanlarda bitkilerle yaşamını sürdürdüren, aile yaşantısını seven faremsi görünümlü bişi ❤️sistemin içinde sömürüye uğrayan hayvanlar aleminden birini seçip, adını kendimizce onurlandırmak istedik, umarım kulaklara hoş gelir”

Vegan kimdir?
Veganlar, hayvansal et, hayvansal süt, yumurta, bal, deri, kürk, yün, ipek gibi hiçbir hayvansal ürün kullanmayan ve her türlü hayvan sömürüsünü reddeden kişiler.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir