Cumhurbaşkanı Erdoğan: 19 Tane Sebze Çeşidi Nedir Ya?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Milli Tarım Projesi toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında tarım, idam ve AB üyelik süreciyle ilgili konulara değindi.

Erdoğan, AB’ye üyelik müzakereleri ile ilgili olarak, “Yıl sonuna kadar sabredelim ondan sonra millete gidelim, diyorum” ifadelerini kullandı.
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

* Topraklarımız var ama yeterince değerlendiremiyoruz. Meralarımız var ama et fiyatları almış başını gidiyor. Et ithalatı yapmak zorunda kalıyoruz. Azotlu gübreyle maalesef topraklarımızı mahvettik. Doğallıktan uzak. Tüm hastalıkların temelinde de o gübreleme yatıyor. Bu reformla birlikte biz doğal gübreye dönmek zorundayız. Bu çöp atıkları diyoruz ya bunları kompost gübreye çevirmek suretiyle bunları gübrelemede kullanabiliriz.
* İnşallah milli tarım projesiyle bu sorunların çözümü noktasında önemli bir adım atmış oluyoruz. Enflasyon rakamları açıklandığı zaman, domates, biber fiyatları açıklandığı zaman gerçekten ağrıma gidiyor. 19 tane sebze çeşidi nedir ya? Bunları arttırmamız lazım, meyve sebze çeşitlerini arttırmamız lazım. Adamlara gidiyorsun bakıyorsun masaya peynirlerin envayi çeşidini getiriyorlar. Bizde niye olmuyor.
* Çobanlık deyip hafife almayın. Çobanlığın felsefesini anlamayan insan yönetemez. Ben de bir çobanım. “Hepiniz çobansınız, güttüklerinizden sorumlusunuz” diye buyuruyor Peygamber Efendimiz.

* Hükümetimiz ve MHP idam konusunu parlamentoda görüşmekten yanalar. Parlamento bu kararı aldığı anda bana da onaya geldiğinde ben de bunu onaylarım. Ondan sonra referanduma gidecek. Size gelecek. Batı ne diyor idam olmaz. Ey batı bu milletin kaderi sizin elinizde değil. Bu milletin kaderi bizim elimizdedir. Kimsin sen ya kimsin sen. Neymiş orada bir parlamentonun başkanı. Sen en zamandan beri Türkiye adına karar verme yetkisine sahip oldun.

* Bakıyoruz, “müzakereleri durdururuz” geç kaldınız ya. Hemen kararınızı verin. Ben de cumhurbaşkanı olarak diyorum ki yıl sonuna kadar sabredelim. Sonra millete gidelim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi. Nihai kararı millet verecekse millete gidelim.

*Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında AB’nin Suriyeli mülteciler için Türkiye’ye vermeyi taahhüt ettiği 3 milyar Avroyu vermediğini hatırlatarak “Siz verdiğiniz hiçbir sözü tutmadınız ki bugüne kadar, sizinle biz nereye yürüyeceğiz? Bunlar dürüst değil. Dolayısıyla biz dürüst olanlarla yol yürüyeceğiz, dürüst olmayanlarla değil” eleştirilerine yer verdi.

*Birilerinin Türkiye’ye kendi akıllarınca bu coğrafyayı dar etmek istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de bu saldırıya cevap olarak, onların kullandığı ne kadar maşa, ne kadar alet, ne kadar hain varsa, hepsinin başını ezeceğiz. Şehitlerimizin cenazelerinde biz gözyaşı dökeceğimize, varsın onların topu birden cehennem çukurunda cayır cayır yansın. Bu ülkenin tek bir evladının tırnağına, o teröristlerin ve yardakçılarının milyon tanesini değişmeyiz. Uluslararası alanda da, terör örgütlerinin arkalarındaki güçlerle hesaplaşmaktan geri durmayacağız. 15 Temmuz, bizim artık, canımızdan başka kaybedecek hiçbir şeyimizin kalmadığını gördüğümüz gündür. Bundan sonra gizli-saklı hiçbir şey kalmamıştır. Hodri meydan diyoruz” açıklamasında bulundu.

* Şu terbiyesize bak ya “yaptırım uygularız” diyor. Ya senin her yerin yaptırım olsa ne yazar ya. Geç kalıyorsun geç.

Schulz ne demişti?
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz,  Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada “Türkiye’de idam kararı alınırsa müzakereler durdurulur” ve “Türkiye’deki durumun devam etmesi halinde, Avrupa Birliği olarak ekonomik yaptırımlar dahil, bazı önlemleri düşünmek zorunda kalacağız” dedi.

Fotoğraf:

http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/60981/bu-millet-kendi-kararini-kendi-verir-kendi-gobegini-kendi-keser.html

Haber kaynakları: Bianet, http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/60981/bu-millet-kendi-kararini-kendi-verir-kendi-gobegini-kendi-keser.html , Dağ Medya

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir