19-20 Kasım Tarihlerinde Otomat-Hackathon Düzenleniyor

Atölye İstanbul’da 19-20 Kasım tarihleri arasında Otomat-Hackathon etkinliği düzenleniyor.

Program detayları ise şöyle:
19 Kasım
9:00-12:00 Açılış / Konuşmalar / Networking
13:00 Hackathon başlangıcı
20 Kasım
12:00 Hackathon bitişi
14:00 Ürünlerin sunumları
Mekan
ATÖLYE İstanbul. Ulaşım bilgileri için: atolye.io

Program içerik detayları:

Nedir?
Creative coding (yaratıcı programlama) işlevsel olmasından çok yaratıcılığı ön plana çıkarmak için bilgisayar programları yazma işine verilen isimdir. Ortaya çıkan sonuçlar işitsel, görsel ya da başka herhangi bir formda olabilir.

Otomat, sürekli CRUD uygulamalar yapmaktan sıkılmış geliştiriciler olarak birlikte çok ilginç projeler geliştireceğimiz bir hackathon/creative coding partisi. 19-20 Kasım tarihlerinde (gece dahil) bir araya gelerek çok güzel görsel/işitsel ürünler üretip, çok güzel sohbetler edeceğiz.

Neler yapacağız?
Ne yapmak istiyorsanız! Yapılacak şey ve konu üzerine herhangi bir sınırlandırmamız yok. Ama etkinlik günü söyleyeceğimiz bazı teknik sınırlandırmalarımız olacak 🙂 Bireysel olarak ya da grup olarak katılımak konusunda serbestsiniz. Hatta en güzeli herkesle yardımlaşmanız 🙂 Sunumlar aşağıdaki 3 kategoride yapılacak:

Demoscene
Demoscene, bir bilgisayar sanatları alt kültürüdür. Temelinde interaktif olmayan, bilgisayarda gerçek zamanlı olarak görsel ve işitsel sunumlar yapan demo üretimi yatar. Bir demo’nun asıl amacı sanat, müzik ve programlama yeteneklerinin ve esas olarak eldeki çok kıt kaynakların elverebileceği maksimum performansın sergilenmesidir.

Oyun geliştirme
Oyun geliştirme kategorisinde istediğiniz bir araçla, istediğiniz tarzda bir oyun veya varolan bir oyunun remake’ini yapabilirsiniz.

Serbest stil
Üstteki kategorilerin hiç birine girmeyen işler bu başlık altında sunulacak. Aklınıza gelen hemen hemen her şey bu kategoriye girebilir.

Kullanacağımız Teknolojiler
Kullanılacak teknolojiler konusunda bir sınırlandırma olmamakla beraber sunum bilgisayarları Windows ve macos işletim sistemlerine sahip olacak. Etkinlik alanında isteyenlere geliştirme/sunum için pico-8 de sağlanacak. Ekstra bir isteğiniz varsa lütfen bildirin. Pico-8 nedir diyorsanız şu taraftan: lexaloffle.com/pico-8.php

Daha fazla bilgi için tıklayınız : https://otomat-hackathon.github.io/

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir