Kapatılan derneklere tebligat yapılıp mühür vuruluyor

İçişleri bakanlığı, ‘FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve DEAŞ bağlantılı’ 370 derneğin faaliyetini durdurduğunu açıklamıştı. Derneklerin, ‘güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak’ amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğunun tespit edildiği duyurulmuştu.

Faaliyetleri durdurulan derneklerden 153’ünün ‘FETÖ’, 190’ının PKK, 19’unun DHKP-C, sekizininse IŞİD bağlantılı olduğu iddia edildi.

Kapatılan derneklerin listesi açıklanmadı. Ancak polis dün akşamdan bu yana derneklere giderek tebligat yapıyor ve kapılarına mühür vuruyor.

Şimdiye dek kapatıldığı belirlenen dernekler şöyle: Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD), Gündem Çocuk Derneği, Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (MEYADER), Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Barış Derneği, Panayır Kadın Dayanışma Derneği, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD), Mezopotamya Kültür Derneği, İstanbul Göç Edenler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Göç-Der), İkitelli Özgürlükler Derneği, Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TUHAD-FED, Gökkuşağı Kadın Derneği, Sarıgazi Haklar Derneği, Demokratik Haklar Derneği, Maden İşçileri Dayanışma ve Mücadele Derneği, MED Kültür Merkezi, Samsun Haklar Derneği, Demokratik Haklar Federasyonu, Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kongreya Jinen Azad (KJA), Eskişehir Gültepe Kültür ve Dayanışma Derneği, Özgür Gazeteciler Cemiyeti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir