Çağdaş Hukukçular Derneği de kapatıldı

Çağdaş Hukukçular Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla kapatılan 370 derneğin içinde bulunduğunu belirterek “Faşizme boyun eğmeyeceğiz” dedi. Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD), ÇHD’li meslektaşlarına, binalarının kullanımı açtığını duyurdu.

Derneğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda “İçişleri Bakanlığı kararı ile Derneğimizin faaliyetlerinin durdurulması kararı alındı. Kararı tanımıyoruz! Faşizme boyun eğmeyeceğiz!” ifadeleri kullanıldı ve Ankara’daki şubenin kapısının mühürlendiğini gösteren bir fotoğraf paylaşıldı.

ÖHD’den destek

ÖHD, ÇHD’li meslektaşlarına binalarının kullanımını açtığını duyurdu. ÖHD’nin destek mesajı şöyle:

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı’nca, ‘FETÖ’, PKK/KCK, DHKP-C ve IŞİD bağlantılı olduğu iddiasıyla 370 derneğin faaliyeti durdurulmuştu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İçişleri Bakanlığı’nca, FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve DAEŞ bağlantılı 370 derneğin faaliyeti durduruldu.

“OHAL Kanunu 11. Maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen; FETÖ bağlantılı 153, PKK/KCK bağlantılı 190, DHKP-C bağlantılı 19 ve DEAŞ bağlantılı 8 olmak üzere toplamda 370 derneğin faaliyeti valiliklerimizce durdurulmuştur. Bunlara ilişkin inceleme, değerlendirme çalışmaları devam etmekte olup, terör örgütleri ile irtibatlı tüm yapı, grup, oluşum, kurum ve kuruluşlarla mücadelemiz hız kesmeden kararlılıkla devam edecektir.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir