Donald Trump: Bütün Amerika’nın Başkanı Olacağım

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlık seçimini, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Cumhuriyetçi Parti’den Donald Trump New York’ta halka seslendi.

Eşi Melania Trump ve oğlu Barron Trump ile birlikte kürsüye çıkan Trump konuşmasında, “birlikte çalışma, birlik, bütünlük” vurgusu yaptı.

ABD’nin 45. Başkanı Trump özetle şunları söyledi:

“Beklettiğim için özür dilerim, komplike bir iş… Hepinize çok teşekkür ederim. Az önce Clinton aradı, zaferimizi tebrik etti. Ben de onu sıkı kampanya sürecindeki çalışmalarından dolayı tebrik ettim. Çok iyi savaştı. Hillary çok uzun süre çok sıkı çalıştı, ülkemiz adına ona borçluyuz.

“Şimdi Amerika’nın bölünmüşlükten kaynaklanan yaralarını sarmak zorundayız. Bizim için bir araya gelme, tek vücut olma zamanı. Vatanımızdaki her vatandaşa, tüm Amerikalıların başkanı olacağıma söz veriyorum. Beni desteklemeyenlerin de… Bu benim için çok önemli.

“Amerikan rüyasını yenileyerek bu işe başlayacağız. Bu ülkede çok büyük bir potansiyel var. Her Amerikalı’nın kendi potansiyelini gerçekleştirme imkanı olacak. İç bölgelerdeki kentlerimizi düzelteceğiz, altyapıyı yeniden inşa edeceğiz, milyonlarca insana iş sağlayacağız. Sonunda gazilerimize bakabileceğiz.

“Büyük bir ekonomi planımız var büyümeyi iki katına çıkartacağız. Amerika artık en iyisinden daha azıyla yetinmeyecek. Ülkemizin kaderini yeniden ele alıp bundan sonraki süreçte çok iyi şeyler yapacağız.

“Dünyaya şu mesajı veriyorum. Süreçleri adil bir şekilde yürüteceğiz. Herkesle çatışma değil ortaklık arayacağız. ABD’nin çıkarlarını ön planda tutarak herkese adil davranacağız.”

Trump konuşmasını bitirirken ailesine ve kampanyasında çalışanlara teşekkür etti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir