Gökçer Korkmaz’a ve baktığı sokak hayvanlarına silahlı saldırı

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde oturan 34 yaşındaki Gökçer Korkmaz kendisine ve  baktığı hayvanlara silahlı saldırı olduğunu yazdı. “Babaeski’de şehrin ortasında sokak köpeklerine ve bana silahlı saldırı oldu” diyen Korkmaz, kişiyi tepit ettiğini, gözaltına alındığını ve kendisinin de şikayetçi olduğunu Instagram hesabından duyurdu.

Açıklaması şöyle:

COK ÖNEMLİ Dostlar , Babaeski de , Şehrin ortasında sokak kopeklerine silahli saldiri oldu , hem de bana silahlı teşebbüs . emniyette ifade verdim şahsi teşhis ettim ve şikayetçi oldum , hem hayvanlara ateş etme, hem de direk insan öldurmeye tesebbus , kanuni adı her ne ise. Emniyette ifade verdim , şahsı teşhis ettim. Şahıs emniyette gözaltında , Olay şehrin ortasında oldu. Benim hasta olan ve tedavi olacak olan acil durumdaki kopekcikleri bakabilmem için , Vali ve Kaymakam emri ile Babaeski Belediyesinin kullanmadığı ve satılana kadar benim gönullu olarak hasta olan kopekcikleri baktigim Eski İtfaiye bahçesinde oldu . Gece uyumak uzereykem odamda ( ben orda kaliyorum , bi odam var küçük ) 3 ya da 4 el silah sesi duydum . Duyduğum an köpek havlamalari için de yalın ayak camdan atladim. Beyaz bi araba ,sabit durmuş sekilde , soför candan ateş etti kopeklere 2 kere daha , ben o sırada arabaya doğru kosuyorum. Silahı gordum ve 3 ya da 4 karış otemde arabanın camına , ateş ettiği cama durdum , silah bana dogrultuyor , “sen naptigi sanıyorsun bilmem ne derken , silahi indirneden sabit bir şekilde yuzume dogru vaziyette tam hatırlayamadığım bi cumle ile sana noluyo seni de bilmem ne minvalinde bir şey diyorken bana, silah yüzüme dogrultuldugu için , refleks olarak , bir adım daha kaydım , ben sağa kayinca o da silahi yüzüme doğru senkronize bi şekilde kaydırıyor , bi kol mesafesi yakından , sol a bir adım yaptığında o da takip ediyor silahi bana dogrultur vaziyette, 15 saniye bu devam etti , ve sonra hızlıca süratle kaçtı . Hemen plakasını aldim , ve emniyeti aradim . GERCEK MERBİ , GERCEK SİLAH. Olay yeri inceleme geldi , mervi kovanları incelendi,, ve ben BaBaeski ilçe emniyet e geldim , ifade verdim . Ve plaka , araba ile biikte. şahsi getirdiler ve teşhis ettim. Su an gözaltında . Sikatetciyim ve mahkemeye gidecek , Sarjim az , tejefonda arıza var , acele ile yaziyorum …bitmek üzere.. Ulaşabileceğiz her yere ulasin , Tv ler ,barosmlar , facebok , twitter , İnstagram valilik , hayvan hakları federasyonları ,, vs, Bu şahsa gereken ceza İcin, s osyal medya ile de birlik olun.

 

Gökçer Korkmaz  Kimdir?

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde oturan 34 yaşındaki Gökçer Korkmaz, ilçedeki sokak hayvanlarını sahip çıkarak, her gün yaklaşık 300 köpeği hayvanseverlerin de desteği besliyor. Bahçeli evini hayvan barınağına çeviren Kırkmaz, ilçede hayvan barınağı yapılması için de girişimlerini sürdürüyor.

Babaeski İlçesi’nde turizmcilik yapan Gökçer Korkmaz, mesleğine geçen yıl ara vermesinin ardından kendisini sokakta yaşayan hayvanlara adadı.

Annesi ile birlikte oturduğu bahçeli evini adeta hayvan barınağına çeviren Kormaz, küçük yaştan itibaren bu hayvanlara ilgi duyduğunu dile getirerek, mesleğine ara vermesiyle birlikte hayvanlara daha çok zaman ayırdığını belirtti.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir