Cumhuriyet’ten tutuklamalara manşetten tepki: Gücünüz yetmez, hodri meydan

Dokuz yazar ve yöneticisi tutuklanan Cumhuriyet, operasyonun ardından birinci sayfasından, gazetenin markasına el konulsa dahi başka bir yolla haberciliğe devam edeceğini belirtip, ‘Hodri meydan’ dedi.

“Teslim olmayız. Boyun eğmeyiz. Susturamayacaksınız”

Cumhuriyet’in yazar ve yöneticisi 13 kişi, ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ gerekçesiyle pazartesi sabahı gözaltına alınmıştı. Tutuklama talebiyle adliyeye sevk edilen dokuz yazar ve yönetici dün tutuklanmıştı.

Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Yayın Danışmanı Kadri Gürsel, Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay, Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyeleri Musa Kart (karikatürist), Güray Tekin Öz (yazar),Hakan Karasinir (yazar) ve Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik ve Bülent Utku tutuklanan isimler olurken, gazetenin yazarları Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya ise yaşları göz önüne alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Cumhuriyet, tutuklamaların ardından yayınladığı ilk mesajında, teslim olmayacağını ilan ederken, “Cumhuriyet’in adına, markasına el koysanız bile onun tarihine, ruhuna, bağımsızlık ve özgürlük tutkusuna, saygınlığına ve onuruna sahip olamazsınız. Hodri meydan!..” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir