İçişleri Bakanlığı: 1200’ün üzerinde Jandarma personeli görevden alındı

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı’nda 1218 kişinin görevden alındığını açıkladı. Bakanlık açıklamasında görevden almaların ‘FETÖ/PYD soruşturması kapsamında olduğu ifade ediliyor.

BBCTÜRKÇE’de yer alan haberde, Görevden alınanların 419’u subay, 604’ü astsubay ve 36’sı da uzman çavuş veya erbaş. Görevden alınan 9 kişininse Jandarma Genel Komutanlığında memur olarak çalıştığı ifade edildi.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Fethullah Gülen yapılanmasıyla bağlantılı oldukları gerekçesiyle 110 binin üzerinde kamu personeli açığa alındı ya da görevlerine son verildi.

Kamuya 60 bin yeni personel

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtlarken, gelecek yıl 60 bin yeni personelin kamuda istihdam edileceğini söyledi.

Yeni istihdamların ağırlıklı olarak Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nde olacağını ifade eden Müezzinoğlu, “Bundan sonraki süreçle ilgili bu millete bela olabilecek, tuzak kurabilecek başta FETÖ’nün mensupları olmak üzere millete ve devlete hizmetle ilgili sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacak” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir