#haberSizsiniz Dün Cumhuriyet’teydi

KHK’lar ile medya kuruluşlarının kapatılmasına karşı kurulan #haberSizsiniz dün akşam Cumhuriyet’ten yayın yaptı. Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) kapatılan muhalif basın kuruluşlarının çalışanlarının girişimi olan #haberSizsiniz dün akşam Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara bürosundaydı.

Periscope ve Facebook gibi sosyal medyadan alternatif medya ekibi tarafından yayınlanan  programda Banu Güven sordu, Çiğdem Toker ile Erdem Gül cevapladı.

Program, dün  akşam (3 Kasım) saat 20.00’de sosyal medyadan #haberSizsiniz etiketi altından izlendi.

#haberSizsiniz

Muhalif basın kuruluşlarının KHK’lar ile kapatılmasının ardından sosyal medya üzerinden yayın yapan girişim 30 Ekim’de kuruldu.

İlk yayını da, kuruluşunu açıkladığı Mülkiyeliler Birliği’nden yaptı. Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen canlı yayını sunan, kapatılan İMC TV çalışanlarından Ayşegül Doğan, kamera ve stüdyolarının ellerinden alındığını ancak tablet ve telefonlarının halen kendilerinde olduğunu söyledi.

“Hem seyircimiz olan hem de kendi haberini yapanlar var” diyen Doğan #haberSizsiniz ile sosyal medya üzerinden halkın haber alma hakkını savunmaya devam edecekleri ifade etti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir