bianet ve RSF “Medyanın Sahipleri”ni Açıklıyor

IPS İletişim Vakfı/ bianet ile Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Almanya kanadı Reporter ohne Grenzen ile birlikte yürüttüğü  Medya Sahipliği İzleme Projesi (MOM) bugün, 27 Ekim Perşembe günü  açıklanıyor.

MOM sonuçlarının yayınlanacağı web sitesinin tanıtımının da yapılacağı toplantıda RSF Türkiye temsilcisi Erol Önderoğlu’nun moderatörlüğündeki forumda da  “Medya Sahipliği ve İşsizlik” tartışılacak.

İstanbul’da Taksim Nippon Hotel’de düzenlenen toplantının açılış konuşmalarını Proje Danışmanı Nadire Mater ile RSF’nin Almanya kanadı Reporter ohne Grenzen Direktörü Christian Mihr ve Siyasi İşler Bölüm Başkanı Ireneusz Fidos yapacak.

13.00’da başlayacak toplantıda “Medya Sahipliği İzleme” web sitesini proje direktörü Olaf Steenfadt, proje sorumlusu Dilay Yalçın, araştırmacılar Elif İnce ve Burcu Karakaş sunacak.

Proje hakkında

MOM; dünyanın her yerinde; basın özgürlüğü ve bilgilendirme ve bilgilendirilme hakkını savunmayı amaçlayan RSF Almanya kanadı  Reporter ohne Grenzen öncülüğünde başladı ve yürütülüyor.

RSF projede bölgesel partner bir kuruluşla koordine çalışıyor. Örneğin Kamboçya’da partneri Bağımsız Medya için Kamboçya Merkezi (CCIM) idi.

MOM projesi Federal Almanya Ekonomik Gelişme ve Kooperasyon Bakanlığı mali desteğiyle gerçekleşti.

Program

13.00 – Açılış [Nadire Mater/ bianet Proje Danışmanı, Christian Mihr/RSF Almanya Direktörü, Ireneusz Fidos/Siyasi İşler Bölüm Başkanı, AB Delegasyonu]

13.45 – “Medya Sahipliği İzleme” websitesi sunumu [Proje Direktörü Olaf Steenfadt, Proje Sorumlusu Dilay Yalçın, araştırmacılar Elif İnce ve Burcu Karakaş]

14.30 – Ara

15.00 – “Medya Sahipliği ve İşsizlik” Forumu, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) Türkiye temsilcisi Erol Önderoğlu’nun moderatörlüğünde.

27 Ekim, 2016
13.00 – 17.00
Taksim Nippon Hotel, Istanbul

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.