Türkiye 2016 offroad şampiyonu belli oldu

2016 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın altıncı ve son ayağı olan, İstanbul Park Spor Kulübü (İPSK) tarafından 22-23 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park ve çevresinde koşuldu.

 

İstanbul Park Spor Kulübü (İPSK) tarafından 28 araç ve 56 sporcu katılımı ile organize edilen 2016 Türkiye Offroad Şampiyonasının final yarışı ile sezonun şampiyonu belli oldu.

 

Geçtiğimiz hafta sonu 22 Ekim Cumartesi günü orman etabının 3 defa geçilmesinden oluşan ilk ayak tüm etaplarda en iyi zamanı kaydeden şampiyona lideri Hüseyin Memi-Ali Pertev ikilisinin liderliği ile tamamlandı. İkinci gün seyirci özel etabının 3 geçişinde de liderliğini korumayı başaran Memi-Pertev ekibi Jeep CJ ile zafere tırmanırken 2016 Türkiye Offroad Şampiyonluğu’nun da elde ettiler. Kenan Özsoy-Sebahattin Çağlayan ikilsi Jeep Wrangler ile yarışı ikinci sırada tamamlarken Mitsubishi Pajero ile Arif-Harun Çarpışantürk ekibi finişe üçüncü sırada ulaşan isimler oldu.

Sınıf 1’de İlayda Hancı-Batuhan Korkut Suzuki Grand Vitara ile ve Sınıf 2’de İrfan Özdemir-Engin Başkurt Suzuki Vitara ile birincilikleri kazanırken bütün sezon pilot olarak yarışan tek kadın offroad sporcusu olan İlayda, aynı zamanda “İlk Kadın Offroad Şampiyonu” ünvanını elde etti.

 

 

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.