Caz sanatçısı Melis Sökmen, orkestrasına ilk kez eklediği yaylı enstrümanlarla Taşra Kabare Akustik Sahne’deydi

Caz Sanatçısı Melis Sökmen Taşra Kabere Akustik Sanhe’de|| 22 Ekim 2016/ Cuma-Kadıköy || © Fotoğraf: Aydan Çınar

Caz sanatçısı Melis Sökmen orkestrasına ilk kez eklediği yaylı enstrümanlarla dün Kadıköy Taşra Kabare Akustik Sanhe‘deydi.  Sökmen, kendi şarkılarının yanı sıra caz, r&b, latin, soul ve blues’dan oluşan geniş bir repartuara yer verdi.

Mesli Sökmen’in yerli ve yabancı bestelerine yer aldığı gece, sanatçının orkestrasına eklediği yaylı enstrümanlarla verdiği ilk konser olma  özelliği de taşıyor.

Kadıköy’de Taşra Kabare Akustuk Sahne‘de,  cumartesi gecesi gece 10’da başlayan konserde sanatçı 1 Ekim’de açılan mekanda ilk kez  sahne aldığını, heyecanlı olduğunu, mekanın akustik yapısının özgün bir zevkle tasarlandığını belirterek, sanatseverler ile sanatçıları buluşturan kıymetli bir yere daha kavuştuklarını ifade etti.

Yoğun bir dinleyici kitlesinin katıldığı gecede Sökmen, 25 yıldır sahne aldığını ancak ilk gün kadar heyecanlı olduğunu, bu heyecanın hiç bitmediğini belirtti.

dsc_4914

Caz Sanatçısı Melis Sökmen Taşra Kabere Akustik Sanhe’de performans sergilerken. 22 Ekim 2016/ Cuma-Kadıkçöy || © Fotoğraf: Aydan Çınar

Flütte Aysun Sökmen,  kemanda Tolga Sevim, çelloda Jülide Eke,  piyanoda Evren Karakul, basta Baran Say ve davulda Emre Günaydın‘ın olduğu gecede dinleyiciler  akustik bir sanhede gerçek müziğin keyfini çıkardı.

 

Melis Sökmen Hakkında

1990’da yayınlanan ilk albümü ‘O Zaman’ ile dikkatleri çeken, özellikle kendine özgü yorumu ve etkileyici sesiyle dönemin pop müzik ortamında kısa sürede fark yaratan Sökmen, 1992’de “Halis Melis”, 1995 yılında da “Öze Dönelim” adlı albümleri ile başarısını sürdürdü. “Gemiler”, “Burçlar”, “Merhaba Hüzün” gibi pek çok kült şarkıya imza atan Sökmen, 1986’da 1. Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması’nda Grup Lokomotif ile 2.lik ve ’17’ dergisinin Gençlik Başarı Ödülü’nün yanı sıra, 1987’de Eurovision Şarkı Yarışmaları’nda Türkiye birinciliği gibi pek çok müzikal başarı kazandı. Hüseyin Karadayı’nın 4 albümünün yanı sıra ‘Aşık Veysel 110’ albümünde de şarkılarıyla yer alan Sökmen, 18 yıl aradan sonra 2014’te yayınlanan ‘Hediyem’ albümünü tamamladı.

 


Taşra Kabere Hakkında

tasra_logo

1 Ekim’de Kadıköy’deki mekanında perdelerini açan Taşra Kabare, Alman ve Türk mutfağından özel lezzetler barındıran restoranı, bol seçenekli barı ve hemen her gece akustik konserlere ev sahipliği yapan kabare sahnesiyle eğlence ve sanatın yeni durağı olmaya devam ediyor.

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk tarafından 2015 yılında bir kültür ve sanat yapım merkezi olarak kurulan ve bu çatı altında tiyatro oyunları ve film projeleri üreten Taşra Kabare, Ağustos 2016’da kendi mekanına kavuştu. Kadıköy, Neşet Ömer Sokağı No:7’de açılan ve iki kattan oluşan Taşra Kabare Mekân’ın Kabare Katı yemek ve sanatı buluştururken, Sofa Katı da tiyatro dünyasının en gözde sahnelerinden biri olmayı hedefliyor.

Daha Fazla Bilgi İçin: http://tasrakabare.com/

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.