Yeni Film Fonu’na başvurular başladı

Yeni Film Fonu’na başvurular başladı. Başvuru için son tarih 11 Kasım 2016.

Anadolu Kültür ile If İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ortaklığıyla kurulan ve 2015 yılından beri 32 belgesele destek veren Yeni Film Fonu kısa metraj belgesellere prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamasında, uzun ve orta metraj belgesellere ise geliştirme, prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında destek veriyor.

Kurmaca filmler fonun kapsamı dışında kalıyor.

Başvurular fonun web sitesinde bulunan başvuru formu üzerinden yapılabiliyor.

Yeni Film Fonu hakkında

Yeni Film Fonu toplumsal dönüşüme yol açan; eşitlik, özgürlük, kültürlerarası anlayış ve duyarlılık için mücadele eden; önyargılardan arınmış, azınlıkların sesini duyuran ve çoğulcu bir toplumu hayal eden projelere 2009’dan beri destek veren Anadolu Kültür ve !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin de ortaklığıyla bu destekleri kalıcı bir film fonuna dönüştürmek için yola çıktı.

Çok sesliliği teşvik eden bir platform yaratarak bağımsız sinema üretiminin gelişmesine olanak tanımak amacıyla kurulan Yeni Film Fonu yılda iki defa yaptığı çağrıyla biçim ve içerikte yenilikçi filmleri ve farklı üretim biçimlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Ana destekçisi Açık Toplum Vakfı olan Yeni Film Fonu’nun diğer destekçileri şöyle: Atlas Post Production ve A.B.D. İstanbul Başkonsolosluğu, bireysel destekçileri Mehmet Betil ve Ali Betil.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir