Fırat Kalkanı operasyonuna katılan bir asker Suriye’de öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO), Fırat Kalkanı adlı Suriye operasyonunda bir asker öldürüldü, üç asker yaralandı.

Suriye’nin el Rai (Çobanbey) bölgesinin doğusundaki, ÖSO kontrolünde bulunan Ziyara’ya İslam Devleti (IŞİD) saldırdı. Dün çıkan çatışmada bir asker hayatını kaybetti, üç asker yaralandı.

Suriye operasyonunda son olarak 20 Eylül’de iki asker öldürülmüştü. Bu son saldırıyla Suriye’de öldürülen asker sayısı 11 oldu.

TSK olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 18 IŞİD mensubunun da öldürüldüğünü açıkladı.

Açıklamada, IŞİD’in önemli kentlerinden olan Dabık’a gidiş yolunda önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Türkmen Barı’nda da kontrolün sağlandığını duyurdu. Dün bu bölgede çıkan çatışmada ÖSO’daki Sultan Murat Tümeni’nin arazideki komutanı Ali Şeyh Salih ölmüştü.

TSK, Türkmen Barı’nın yanı sıra Kuaybah, Boztepe ve Hardanah bölgelerinde de kontrolün sağlandığını duyurdu. Çatışmalarda iki ÖSO mensubu da öldürüldü, 17’si yaralandı.

TSK, harekâtın başlangıcından bu yana ÖSO tarafından, yaklaşık 980 kilometrekarelik alandaki 115 ayrı noktada kontrolün sağlandığını açıkladı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.