Enduro’nun kalbi Kemer’de atacak

Dünya motosiklet yarışları takviminde önemli yere sahip ve 2010 yılından itibaren Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky için geri sayım başladı. 6-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak yarış, Türkiye’nin en büyük uluslararası motor sporları etkinliği olurken, ekstrem enduro motor dünyasının ilgisini yedinci kez Türkiye’ye çevirecek. En zorlu Enduro yarışlarından biri olan Red Bull Sea to Sky’da sporcular deniz seviyesinden Olimpos Dağı’nın 2365 metre yükseklikteki zirvesine ulaşmak için kıyasıya mücadele edecek.

Kemer
Vladislav Zuev

Ekstrem enduro motosiklet yarışları arasında yedi yıldır devam eden ve Türkiye’nin en büyük motosiklet yarışı olarak görülen Red Bull Sea to Sky, 6-8 Ekim 2016 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde Red Bull tarafından yedinci kez gerçekleşecek. Red Bull Türkiye, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE tarafından düzenlenen Red Bull Sea to Sky; son şampiyon Wade Young, Manuel Lettenbichler, Philipp Scholz ve Andreas “Letti” Lettenbichler başta olmak üzere dünyanın en iyi Ekstrem Enduro yarışçılarını bir kez daha Kemer’de ağırlayacak.

 

Geleneksel hale gelen etkinlik, zaman geçtikçe büyüyen enduro motosiklet sporunun meraklısını da bir araya getirmeyi amaçlıyor. Heyecan dolu üç günde plaj, orman ve dağ olmak üzere üç farklı yarış stilinde yarışlarla sporcular diğer bir deyişle  deniz seviyesinden gökyüzüne çıkacak.

 

Etkinlikle ilgili detaylı bilgilere www.redbullseatosky.com/tr adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir