RedHack RTÜK’ün internet sitesini hackledi

RedHack adlı hacker grubu, İMC TV ve Hayatın Sesi TV’nin kapılarını mühürleyen RTÜK’ün internet sitesini hackledi.
Kızılhacker grubu RedHack, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) web sitesini hacklendi.

RedHack’in twitter hesabından yaptığı açıklamada, bugün Hayatın Sesi Televizyonu, İMC TV’nin bugün ekranlarının karartılmasına karşı RTÜK’in İnternet sitesinin hacklendiğini açıkladı.

Ne olmuştu?

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı ardından yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile aralarında İMC TV, Hayatın Sesi, TV 10, Van TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Zarok TV’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verildi.

Denge TV, Birlik Medya TV, Van TV, Diyarbakır’da yayın yapan Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo ve İstanbul’da yayın yapan İMC TV ve Hayatın Sesi TV mühürlendi.

Mersin’de yayın yapan Radyo Ses, Adana’da yayın yapan Radyo Dünya, Malatya’da yayın yapan Özgür Güneş Radyosu, Urfa’da yayın yapan Radyo Karacadağ ve Mardin Kızıltepe’de yayın yapan Rayo Rengin mühürlenmiş, Yön Radyo da kapatılmıştı.

İstanbul’da yayın yapan Özgür Radyo’nun da internet yayını kesilmiş, hakkında kapatma kararı verildikten sonra, binası mühürlendi.

Kapatılan kanalların arasında yer alan İMC TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Defne Asal ile Hayatın Sesi Televizyonu Genel Müdürü Gökhan Çetin ve Haber Editörü Sultan Özer’in sarı basın kartı Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından iptal edildi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir