Kamu Açık Kaynak Konferansı 19 Ekim’de Başlıyor

TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansının ikincisi düzenleniyor. Konferansta bu yıl Pardus Projesi, açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve çözümler, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve benzeri konular, seminerler ve çalıştaylar eşliğinde ele alınacak. 

Kamu bilişimcilerinin gereksinim duyduğu konuları belirlemek için bir anket, kak.org.tr üzerinden sunulacaktır. Konferans ve kurslar kamuya yöneliktir ve kurslarda öncelik kamu’ya verilecektir.

Geniş bir yelpazede açık-kaynak yazılımların özelliklerini anlatmayı hedefliyor. Ayrıca, arzu edilen konularda kısa kurslar olsun isteniyor. Sorunların tartışılacağı, soru-cevap oturumu düşünülüyor. Açık-Kaynak eko-sistemin parçası firmaları da konferansa bekleniyor. Bu firmaların openconf.kak.org.tr üzerinden başvurmalarını ve kendilerini
tanıtan bir metin girmelerini bekleniyor. Bu metinler webten yayınlanıyor. Gelişmeleri kak.org.tr den takip edebilir, soruları kak@pardus.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir