Beyoğlu Kent Savunması’ndan, “Taylan Kulaçoğlu için Dayanışmaya Çağrısı” Yapıldı

Beyoğlu Kent Savunması’ndan, “Taylan Kulaçoğlu” için Dayanışmaya Çağrısı Yapıldı. Çağrıda, “Taylan Kulaçoğlu ve Redhack Gözaltıları ile Dayanışmaya! Masumiyet Yargılanamaz!” denildi.

Devamında,

“Siyasal iktidar, Olağanüstü Hal Rejimini adım adım inşa ederken; duruşlarıyla, inanç ve düşünceleriyle, eylemleriyle iktidarla ters düşen herkes, bu rejimin baskı ve yıldırma politikasıyla karşı karşıya kalıyor, kalacak!”

“Redhack üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve günlerdir Ankara’nın göbeğinde kötü muamele ve işkenceye maruz kalarak suçlu ilan edilmek istenen arkadaşlarımız için dayanışma eyleminde buluşuyoruz!”

“Ülkenin en geniş birlikteliği olan OHAL Mağdurları daha fazla artmasın diye 1 Ekim Cumartesi 18:00’da Taksim İstiklal Caddesi, Mis Sokak’ta buluşuyoruz! Dayanışmanı al, sen de gel! Redhack Gözaltıları Serbest Bırakılsın! BEYOĞLU KENT SAVUNMASI TARİH: 1 EKİM CUMARTESİ 2016 YER: MİS SOKAK, İSTİKLAL CADDESİ, TAKSİM SAAT: 18:00”

 

Ne olmuştu?

2016-09-30_10-33-43

RedHack yöneticisi olduğu iddiasıyla 2013 yılında tutuklanan, ardından delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, tekrar gözaltına alındı.Taylan Kulaçoğlu’nun avukatı twitter’dan yaptığı açıklamalrda Kulaçoğlu’nun polis tarafından işkence gördüğünü yazdı.

Delil yetersizliğinden daha önce serbest bırakıldığı RedHack soruşturması sebebiyle tekrar gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu’nun avukatı, müvekkili ile günler sonra görüşebildiklerini belirtti veKulaçoğlu’nun gözaltında işkenceye maruz kaldığını söyledi.

İleri’de yer alan habere göre, Avukat Fırat Durak’ın twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde:

“@TaylanKulacogIu ve diğer gözaltına alınan arkadaşlarla ilgili endişelerimiz haklı çıktı, nihayet müvekkillerimizden bir kısmı ile görüşebildik.

Ancak @TaylanKulacogIu nun İst. Emn. Md.’de çıplak aramaya maruz kaldığını, Ank. Emn. Md.’ne getirildikten sonra da defalarca darp edileğini, yemek verilmediğini, temel insani ihtiyaçlarının karşılanmadığını, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını ögrendik.

Lafi eğip bükmeye gerek yok. Yapılan işkencedir ve işkence insanlık suçudur. Delilden sanığa gidemeyenler, suçsuz oldukları defalarca kanıtlanmış insanları, işkence ile olmayan bir şeyi ikrara zorlamaktadırlar.

Her mecrada sorumluları yargılanana kadar. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bugün insanlık onurunu hiçe sayanların yarın “adalet” isteyeceklerinden eminiz. Dün olduğu gibi!”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.