Devlet Bahçeli’den Hükümete OHAL Desteği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında alınan “OHAL’in uzatılmasına yönelik tavsiye kararına” ilişkin olarak, “OHAL’in üç ay daha uzatılması yararlı olacaktır” dedi.

“Yenikapı ruhuna bağlılığımız tartışılmazdır. Desteğimiz tamdır.

“Bugüne kadar sekiz adet KHK çıkarılmıştır. Devletteki dip bucak temizliği devam etmektedir, ki bunun kısa zamanda sonuçlanacağını beklemek iyimserliktir.”

KHK
MHP Genel Merkez’inde düzenlenen basın toplantısında konuşan Bahçeli, CHP’nin kanun hükmünde kararnameleri Anayasa Mahkemesi’ne götürmesiyle ilgili olarak “CHP’nin işi kendisinindir. Bizi ilgilendirmez. Faaliyetlerini devam ettirmesi en tabii hakkıdır” dedi.

Mini anayasa
Bahçeli’nin değindiği diğer noktalar anahatlarıyla şöyle…

* “Mini anayasada 7 maddede uzlaşı sağlanmıştır. 3-4 madde üzerinde liderler seviyesinde bir tercihe veya tedbire gerek kalınmıştır. Önümüzdeki günlerde bir liderler toplantısı yapılıp bu mini anayasa konusunda bir görüş birliğine varılırsa, 1 Ekim’de açılacak olan Meclis gündemine gelebilir. Genişleme ihtimali mümkün. Geçmişte 60 madde üzerinde mutabakata varılmıştır. Güncellemeler olursa 60 artı 7, olur 67.”

FETÖ
*”FETÖ ilk başta dinimizin arkasına sığınarak masum duyguları istismar etmiştir. FETÖ Anadolu’nun istilası amacıyla net temelli bir çetedir. 15 Temmuz’da yaşanan tam da budur. Darbe tehdidi geçmemiş, bitmemiştir.”

Hükümete destek
“FETÖ davasına dahil edilen Ergenekon, Balyoz ve askeri casusluk kumpaslarında yaşanan süreçlerin bir daha yaşanmaması gerekiyor. MHP her zaman halkın yanında ve devletin yanında olacak. Hükümeti terörle mücadelede milli bilinç sürecinde kaldığı süre destekleyeceğiz. Bugün gelinen aşmada maruz kaldığımız tehdit günübirlik savunmalarla geçiştirilemez. MHP her türlü çözüme hazırdır. Tek çözüm PKK’nın tam olarak ortadan kaldırılmasıdır.”

“FETÖ’nün 15 Temmuz’dan sonraki bir amacı da mağdur kitlesini büyüterek soruşturmaların sekteye uğratılmasıdır. Asıl isimlerin deşifre edilmesi halinde diğer ayakların çorap söküğü gibi geleceğini bilmek lazım.”

MOODY’S
“Silahla başaramayanlar faiz, kur üzerinden çalışmaktadır. Derecelendirme kuruluşunun yaptıkları finans oligarşisinin yeni bir hamlesidir.”

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://bianet.org/bianet/siyaset/179161-mhp-den-hukumete-ohal-destegi

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.