12 TV kanalının yayını durduruldu

12 televizyon kanalı akşam saatlerinde Kanun Hükmündeki Kararname kapsamında, yayın yaptıkları TÜRKSAT uydusundan çıkarıldı ve ekranları karartıldı.

Hürriyet’in haberine göre; Türksat üzerinden yayın yapan, aralarında Hayatın Sesi, TV 10, Van TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Zarog TV’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalının yayını durdu.

RTÜK yetkilileri, Başbakanlık kararıyla, OHAL kapsamında çıkarılan 668 sayılı KHK ile kanalların yayınının durdurulduğu bilgisini verdi. RTÜK’ün kararı Türksat’a tebliğ etmesiyle kanalların yayını kesildi.

Hayatın Sesi yayınlarının durdurulduğunu Twitter hesabından duyurdu:

 

Gerekçe bildirilmeden durduruldu

Hayatın Sesi’den yapılan açıklamaya göre henüz resmi açıklama yapılmadı. Kanalın yayını hayatin-sesi.net adresinden sürüyor.

Zarok TV’den açıklama

İMC TV’ye konuşan Zarok TV’den Dilek Demirtaş, “Bize herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil. Bir tebligatta bulunulmadı. RTÜK yetkilileriyle görüştük, bize KHK ile böyle bir karar verildiğini söylediler” dedi.

Zarok TV 21 Mart 2015’te yayın hayatına başladı., Kürtçe’nin Kırmançi ve Zazaca lehçelerinde yayın yapan Türkiye’nin ilk ve tek Kürtçe çocuk kanalı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.