Şortlu Kadına Saldıran Abdullah Çakıroğlu’nun 2 Yıldan 8 Yıla Hapsi İsteniyor

Ayşegül Terzi’ye “şort giydiği” bahanesiyle saldıran Abdullah Çakıroğlu hakkında iddianame hazırlandı.

Bianet’te yer alan haberde, Anadolu Cumhuriyet Savcısı Sadettin Ulusoy tarafından hazırlanan iddianamede, Çakıroğlu hakkında “inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “hakaret” suçlarından, 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istedi.

Ne olmuştu?

Hemşirelik yapan Ayşegül  Terzi, bayramın birinci günü nöbet dönüşü İstanbul Çekmeköy’de bindiği otobüste Abdullah Çakıroğlu isimli erkeğin saldırısına uğradı. Görgü tanıkları, Çakıroğlu’nun Terzi’ye saldırıken “O şeytan, ölmeli. Yaşamaya hakkı yok” diye bağırdığını anlattı.

Saldırının basına yansımasının ardından Çakıroğlu önce “yaralama” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Çakıroğlu ilk ifadesinde, “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım” dedi.

Saldırgan emniyetteki ifadesinde, “Ben psikolojik tedavi görüyorum. Bir anda istem dışı tekme attım” dedi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nden çıkarıldığı sırada basın mensuplarının sorularını, “Arkadaşlar her şey kontrol altında… Sıkıntı yok, gerekli izahatları yapacağım… Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu” diyerek yanıtlayan Çakıroğlu savcılığa sevk edildi. Savcılık ise, “yaralama” gibi bir suçun tutuklama gerektirmediği iddiasıyla saldırganı serbest bıraktı.

Saldırganın serbest bırakılmasının ardından olay kamuoyunda tepki çekti.

Bunun üzerine savcılık yeniden yakalama kararı çıkardı. Çakıroğlu “Halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek” suçlamasıyla gözaltına alındı.  Çakıroğlu tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi ve tutuklandı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.