Gülen’i ziyaret eden AK Parti’li milletvekillerinin fotoğrafları basına yansıdı

Gülen’i ziyaret eden AK Parti’li milletvekillerin fotoğrafları basına yansıdı

Fethullah Gülen’i ziyaret eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekilleri izinli gittiklerini söyledi. AK Parti’li 12 vekilin Gülen’i ziyaret etmesi geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı.

Hürriyet’ten Turan Yılmaz ve Gizem Karakış’ın haberine göre,ziyaret ile ilgili konuşan vekiller özetle şunları söyledi:

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik: “Ben bir şey ifade etmek istemiyorum. Zaten grup yönetimimizin bilgisi dahilinde gidilmiştir.”

AK Parti Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı: “Türk kültürünü kutlama günleri nedeniyle ABD’ye gidildi. Oraya olan o ziyaret ise bilgi dahilinde bir şey, bilgi haricinde olan bir şey değil. Grup yönetiminin bilgisi dahilinde. Ben o zaman grup yöneticimiz olan Mahir (Ünal) Bey’in bilgisi dahilinde gittim, yine o zaman grup yöneticimiz olan Nurettin (Canikli) Bey’den izin alan arkadaşlarımız da vardı, ikisi de grup başkanvekiliydi.”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer: “Benim bunlarla hiçbir şeyim yok, olamaz. Vatan hainiyle aynı karede olmak, aynı şeyde anılmak bana zul olur ama o zaman haberimiz yoktu. Oraya gitmemiz sadece gruptan ayrılmamakla ilgilidir.”

AK Parti Trabzon eski Milletvekili Safiye Seymenoğlu: “Orada bir şey yok. 2012 yılında MİT krizi yok iken merak üzerine gidilmiş bir gezi.”

AK Parti Adana eski Milletvekili Fatoş Gürkan: “2012 yılında bir programa gittik oradan da arkadaşlar ‘Fethullah Gülen’i ziyaret edelim’ dediler ve ziyarete gidip fotoğraf çektirdik… Tarih itibariyle o dönem dershane krizi yoktu… Haberin yayımlanması FETÖ’ye hizmet edilmek için yapılan bir şey.”

AK Parti Tokat eski Milletvekili Dilek Yüksel: “O gün konjonktüründe siyasetçi olarak yaptığımız bir ziyaretti… Dershane krizi yoktu sanıyorum, olsaydı zaten ziyaret yapılmazdı.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.