Nelly White Band İlk Albümü, “Ordinary Woman”’ın Lansmanını Yaptı

Nelly White Band‘in iki yıldır üzerinde çalıştığı  ilk albümü Antalya’da  yer alan Role Street Hostel & Coffee ‘de gerçekleştirilen konser ile sevenlerine tanıtıldı

Akdeniz Bölgesi’nin önemli gruplarından Nelly White Band, ilk albümleri ‘Ordinary Woman’’ın lansmanını dün düzenlenen konser ile Antalya Rolestreet’de yaptı. Yoğun ilginin olduğu gecede grubun solisti piyanist-besteci Nelly White söz ve müziği kendisine ait 10 besteyi seslendirdi.

İlk albüm büyük bir orkestra ile tanıtıldı

 

Lansman gecesinde Nelly White Band albümlerini güçlü bir orkestra eşliğinde dinleyici ile buluşturdu. Geceye Veronika Yeliz Efe Çello, Arslan Büyükkaya ve Ceren Kayaalp keman, Selcan Noyan viyola, İsmail Tepe Saksafon, Ozan Çelikel Trombon, Engin Sevinç Trompet ve Anıl Edebale ise Keyboard ile katkı sağladı. Lansmanda ayrıca misafir davulcular olarak yine albüm kaydında yer alan Engin Kaan Günaydın ve Orçun Girgin’de yer aldı.

 

Gecede 11 Parça Seslendirildi

Bir yıldır stüdyo kayıtları için çalışmaların yürütüldüğü İngilizce dijital albüm 10 parçadan oluşuyor. 2005 yılından beridir Akdeniz’de sahne alan Nelly White Band’in  ilk dijital albümünde yer alan parçaların ağırlıkta  grubun solisti Nelly White tarafından bestelendi.  “Ordinary Woman” ismini taşıyan albüm Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Opera sanatçıları ile yapılan kayıtlarla tamamlandı.

Bas gitar, yaylılar, davul, gitarlar, üflemeliler, klavyeler ve piyano bestelerde ağırlıkta yer alan enstrümanlar arasında. Vokal-Piyanist-Besteci Nelly White, albümün isminin “Ordinary Woman” olduğunu, bestelerin kendi hayatı, yaşam ve toplumsal konuları içerdiğini açıklandığı lansman gecesinde, Coming home again, Casting shadows, Habit, All the roses, Last night, Love suicide, Street life, Get on down, High time, Ordinary woman” şarkılarını seslendirdi.
Herkes İçin Müzik

Uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan besteci  albüm isimlerinde ağırlıkta bir yuvaya  özlemine  dikkat çekiyor.  Albümü, hayatı ve yaşadıklarının yansıması olarak değerlendiren  White, tarzlarının pop, rock , R&B ile  sınırlandırmadıklarını, herkesin sevebileceğini parçalardan oluştuğunu belirtiyor.

 

2017 Yılına Yoğun Festival Programları Var

2010 yılından beridir Akdeniz’de sahne alan Nelly White Band, hedeflerinin uluslararası festivaller olduğunu ve 2017 yılı itibarı ile hem Türkiye’de hem de Dünya da yeni albümün tanıtımı ve dünyalı bir grup olduklarını göstermek istiyorlar.

Beste çalışmalarında  neyin ilham verdiği sorusuna ise bazen okuduğu bir konun başlığı, bazen çocuklarının sorularının onu etkilediğini, bazen duygu durumun yazmada etkili olduğu ifadelerine yer veriyor. Nelly White,  albümden beklentisi olduğunu ve 2017 yılı için de beste ikinci albüm hazırlıkları olduğunu da duyurdu.

 

White: Sevenlerimin benim bestelerimden etkilenmelerini, dinlemelerini ve keyif almalarını bekliyorum
Bu albüm için beklentilerini ise şöyle açıklıyor, ” Sevenlerimin benim bestelerimden etkilenmelerini, dinlemelerini ve keyif almalarını bekliyorum. Her sanatçının beklentisi tabii ki beğenilmek. Benim beklentim de insanların keyifle dinlediği bir albüm olması ve 90′ ların ruhunun yeniden yeşertildiği bir albüm olması. Bugün insanlar yapımcıların elinde esir, her gün notaları ve sözleri çok fazla derinlik ve algoritma barındırmayan besteler yapılıyor, bu da müzik kalitesini etkiliyor. Sanat gezegeni dönüştürüyor ama eğer siz iyi şeyler yaparsanız. Ben beste yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum.”

 

Nelly White Hakkında

2016-09-27_14-34-29

3 yaşında piyano çalmaya başladı. Londra Kraliyet Müzik Akademisinde piyano, yan flüt ve müzik teorisi dersleri ile müzikal eğitim aldı. Müzik öğretmeninin ‘sesleri duyduktan sonra söyleme’ testlerine yönlendirmesiyle sesini fark eden Nelly, şarkı söylemeye başladı. Korolarda ve değişik müzik gruplarında şarkı söyledi, piyano çaldı.

Pazarlama, halkla ilişkiler ve grafik tasarımı eğitimini tamamlayıp iş hayatına başladı. Bir süre sonra kişisel nedenlerden dolayı Türkiye’ye geldi. Bu süreçte vokal koçluğu ve sağlığı için diyetisyenlik eğitimi aldı. Türkiye’de hayat arkadaşı Çağlar Anber ile tanışıp müzik hayatına geri döndü. Beraber ailelerini kurup müzik yolculuklarında da beraber yürüyorlar.

Grup Hakkında

Çağlar Anber grubun bas gitaristi ve menajeri. Müzik hayatına çok küçük yaşlarda piyano ile başladı. Üniversite yıllarında bas gitar ile tanıştı. 90’lar sonu 2000’ler başı Grup Merdiven’in albümünde yer aldı. Uzun yıllar başta Grup Merdiven olmak üzere birçok sanatçı ile konserler verdi.

Yiğit Ergün grubun gitaristi. Çocukluğunda gitar ile tanıştı ve bu aşkı hayatının her döneminde devam etti. Marmara Üniversitesi müzik öğretmenliği mezunu olan Yiğit aynı zamanda müzik öğretmeni. Sahibi olduğu Karakedi müzik stüdyosunda dersler veriyor ve aynı zamanda albüm kayıtları yapıyor. Daha fazla bilgi için,www.karakedimuzikstudyo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anıl Çağma grubun davulcusu ve en genç üyesi. Müzisyen bir ailenin çocuğu. Çocuk yaşlarda tanıştığı davul hayatının anlamı oldu. 4 yıldan beri Nelly White Band de davul çalıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Geri İzleme: Nelly White Band yarın Akdeniz Tv’de canlı yayın konuğu oluyor | Dağ Medya

  2. Geri İzleme: Nelly White Band Akdeniz Tv’’nin canlı yayın konuğu oldu | Dağ Medya

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.