Açık Stüdyo Günleri 7 Ekim’de Başlıyor

Açık Stüdyo Günleri 7 -9 Ekim tarihleri arasında yapılıyor. Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen, sponsorsuz bir organizasyon olarak Juliane Saupe (sergi yöneticisi) ve Deniz Beşer (görsel sanatçı) tarafından koordine edilen 46 sanatçının ve 32 sanat atölyesinin kapılarını ziyaretçilere açtıkları bir etkinliktir.

7-9 Ekim 2016 tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleşecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video  gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat alanları Taksim, Cihangir, Kurtuluş, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Teşvikiye, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve alanlarını ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacaktır.

Sanatı sergileme ve günümüz sanat dünyasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda herkesin sanata erişimini amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri, geçtiğimiz sene içerisinde rotasına Kadıköy bölgesinide ki atölyeleri eklediği gibi bu sene ilk kez Büyükada bölgesinde ki atölyeleri programına dahil ederek genişliyor. İstanbul’un farklı uluslardan sanatçılar içinde önemli  bir merkez olduğunun altını çizen etkinlik, Türkiye dışında İngiltere, Hindistan, Amerika, İran, Fransa ve Bulgaristan gibi  ülkelerdende sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

Dünya’nın bir çok yerinde düzenlenen ”Açık Atölye” organizasyonlarına paralel bir yapıda işleyen ASG, İstanbul’un en kapsamlı açık atölye etkinliği olarak ziyaretçilerini sanatçı atölyelerinde ağırlıyor.

Açık Stüdyo Günleri 2016’da ev ve atölyelerini ziyarete açan sanatçılar;

Mustafa Albayrak – Ali Alizadeh – Bulut Bagatur – Deniz Beşer – Gözde Başkent – Gül Bolulu – Selim Büyükgüner –  Elif Çatlıoğlu – Beyhan Cansu – Özgür Demirci – Glasst. (Tülin Yiğit Akgül) – Görkem Dikel – Bekir Eke – Bedia Ekiz – Zeynep Güldoğdu – Meryem Güldürdak – Defne Güntürkün – İdil Güral – Desen Halıçınarlı – Benoit Hamet – Harup (Michael David Conduit, Büşra Erkara, Cyriel Jacobs, Cansu Korkmaz, Pria Sasha Nayar, Lucien Samaha, Küratör: Efe Songun) – Sedef Karakaş – Melike Kılıç – Gamze Koca – Selin Kocagöncü – Ekin Su Koç – Deniz M. Örnek – PASAJ – Ayşen Savcı – Şehlem Kaçar Sebik – Kamen Stoyanov – Zeynep İnci Şenneyli – Emine Şenses – Fatma Sağ Tunçalp – Taylan Ünal – Özlem Ünlü – Leah Westberry – Toby Westberry – Demet Yalçınkaya, Hale Yiğit – Nuray Yolcu

Açık Stüdyo Günleri (1.gün): 7  Ekim 2016, 17:00-21:00 (Cuma)

Açık Stüdyo Günleri (2.gün): 8 Ekim 2016, 14:00-20:00 (Cumartesi)

Açık Stüdyo Günleri (3.gün): 9 Ekim 2016, 14:00-20:00 (Pazar)

Daha fazla bilgi için:

www.openstudiodays.com

www.facebook.com/openstudiodays

https://twitter.com/openstudiodays

ASG Facebook etkinlik sayfası :  

https://www.facebook.com/events/919548478177858/

#‎açıkstüdyogünleri‬ ‪#‎openstudiodays

*** ASG 2016 haritaları online olarak www.openstudiodays.com üzerinde ve aşağıda ki mekanlarda  bulabilirsiniz:

Beyoğlu Urban Cafe Ara Cafe De-form Müzik Kontrplak Latife (Galata) Sntrl Dükkan Nar Galata Mavra Holy (Çukurcuma)

Nişantaşı La Lumiere 44a Sanat Galerisi  Moc  Beşiktaş Alkım Kitabevi Kabalcı Kitabevi Bomonti Kozmos Coffee

Kadıköy Cherrybean Coffees Page Cafe & Gallery •Yer Mephisto Kadıköy 6:45 Dükkan Cook & Book Akademi 1971 Kitabevi Cafe & Kütüphane Komşu Kafe Kev Cafe Walter’s Cafe Cuba Coffee Social Club Vagon Cafe Dunia Cafe Bar Karga Bar Çivi Bar Barış Manço Kültür Merkezi İkinci Yeni Cafe Polka’fe

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.