Uçmam için koş

Şah kartallar tehlike altında. Her yıl Anadolu ve Trakya’da en az 100 noktada şah kartal yavruları doğuyor. Yuvaların yıkılması, yuva ağaçlarının kesilmesi ve elektrik çarpmaları sonucunda kartallar ve yavrularının onlarcası ölüyor. Doğa Derneği’nin amacı, şah kartallar için fırtınada yıkılmayacak yapay yuvaların yapılması, şah kartallarla yaşayan yöre halkı ile çalışmak ve arazilerinde şah kartal yuvası olan çiftçilerle kartalların korunması için ortaklıklar kurmak.

Yaptığımız çalışmalar, Anadolu’da biz henüz keşfedemeden yitirdiğimiz onlarca daha yuva olabileceğini gösteriyor. Bu yuvaların bulunması ve her yavrunun korunması kartalların geleceği için hayati önem taşıyor.

Doğa Derneği, Adım Adım ile topladığı bağışları, bir şah kartal yavrusunun uçana kadar güvenliğinin sağlanması için yapılacak çalışmalarda kullanılacak. Yapılacak çalışmalar şah kartallarla birlikte yaşayan yöre halkının konu hakkındaki hassasiyetinin artırılmasını hedefliyor ve yapay yuva kurulması, sağlamlaştırma gibi önlemleri içeriyor. Kartalların uçması senin koşmana bağlı.

Dernek soruyor:

Bizimle uçar mısın?

#UçmamİçinKoş #adimadim #iyilikpesindekos Adım Adım

Aşağıdaki adımları takip ederek bizim için koşabilirsiniz.

1. www.istanbulmarathon.org‘dan maraton kaydınızı yaptırabilirsiniz,
2. ipk.adimadim.org‘da kaydınızı oluşturabilirsiniz,
3. adimadim@dogadernegi.org’tan bize haber verebilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.