Nelly White Band’in İlk Albüm Lansmanı 26 Eylül’de Yapılıyor

Nelly White Band‘in iki yıldır üzerinde çalıştığı  ilk albümü Antalya’da  yer alan Role Street Hostel & Coffee ‘de gerçekleştirilecek konser ile sevenlerine tanıtılacak.

Albüm lansmanın yapılacağı konser 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat  20:00–23:00 arasında gerçekleştirilecek. Grubun resmi facebook sayfasından duyurduğu konser ve albüm lansmanına siz de buradan başvuru yapabilirsiniz.

Bir yıldır  stüdyo kayıtları için çalışmaların yürütüldüğü İngilizce dijital albüm 8  parçadan oluşuyor. 2005 yılından beridir Akdeniz’de sahne alan Nelly White Band’in  ilk dijital albümünde yer alacak parçalar ağırlıkta  Nelly White tarafından bestelendi.

Piyanist-Besteci  Nelly White, albüm ismi için ise henüz karar vermediklerini ama “Coming home again, Far from home, Casting Shadows, Feels like home ” isimlerinin alternatifler arasında olduğunu belirtti ve lansman akşamı duyuracaklarını açıkladı. Uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan besteci  albüm isimlerinde ağırlıkta bir yuvaya  özlemine  dikkat çekiyor.

Albümü, hayatı ve yaşadıklarının yansıması olarak değerlendiren  White, tarzlarının pop, rock , R&B ile  sınırlandırmadıklarını, herkesin sevebileceğini parçalardan oluştuğunu belirtiyor.

Nelly White Hakkında

14212223_1058520050911281_7832117008348421238_n

3 yaşında piyano çalmaya başladı. Londra Kraliyet Müzik Akademisinde piyano, yan flüt ve müzik teorisi dersleri ile müzikal eğitim aldı. Müzik öğretmeninin ‘sesleri duyduktan sonra söyleme’ testlerine yönlendirmesiyle sesini fark eden Nelly, şarkı söylemeye başladı. Korolarda ve değişik müzik gruplarında şarkı söyledi, piyano çaldı.

Pazarlama, halkla ilişkiler ve grafik tasarımı eğitimini tamamlayıp iş hayatına başladı. Bir süre sonra kişisel nedenlerden dolayı Türkiye’ye geldi. Bu süreçte vokal koçluğu ve sağlığı için diyetisyenlik eğitimi aldı. Türkiye’de hayat arkadaşı Çağlar Anber ile tanışıp müzik hayatına geri döndü. Beraber ailelerini kurup müzik yolculuklarında da beraber yürüyorlar.

Grup Hakkında

14317626_10153763444976689_4774556077720730680_n

Çağlar Anber grubun bas gitaristi ve menajeri. Müzik hayatına çok küçük yaşlarda piyano ile başladı. Üniversite yıllarında bas gitar ile tanıştı. 90’lar sonu 2000’ler başı Grup Merdiven’in albümünde yer aldı. Uzun yıllar başta Grup Merdiven olmak üzere birçok sanatçı ile konserler verdi.

Yiğit Ergün grubun gitaristi. Çocukluğunda gitar ile tanıştı ve bu aşkı hayatının her döneminde devam etti. Marmara Üniversitesi müzik öğretmenliği mezunu olan Yiğit aynı zamanda müzik öğretmeni. Sahibi olduğu Karakedi müzik stüdyosunda dersler veriyor ve aynı zamanda albüm kayıtları yapıyor. Daha fazla bilgi için,www.karakedimuzikstudyo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anıl Çağma grubun davulcusu ve en genç üyesi. Müzisyen bir ailenin çocuğu. Çocuk yaşlarda tanıştığı davul hayatının anlamı oldu. 4 yıldan beri Nelly White Band de davul çalıyor.

Resmi Facebook sayfasından bandın performansları takip edilebilir:

https://www.facebook.com/nellywhiteofficial/home


Nelly White ile Yapılmış Olan Röportaj İçin Tıklayınız 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.