“Türkiye’deki hayvan özgürlüğü hareketi ne yazık ki hala hiçbir fiziki altyapıya sahip değil”

Zulmü Görüntüle platformu, “Türkiye’deki hayvan özgürlüğü hareketi ne yazık ki hala hiçbir fiziki altyapıya sahip değil” açıklaması yaptı. 

Açıklamada,  “Dört gün boyunca her yer açık hava mezbahası olacak.  Katliam günlerinin birinci gününde, kurban karşıtı yazılamalar yaptık. Yazılama yapmak için sokaklarda dolaşırken bahçelerden, hayvanlardan acı bir şekilde hayvan sesleri yükseliyordu, özellikle bir koyun hiç durmadan bağırıyor, bağlandığı ağacın etrafında dört dönüyordu, “normal” koyun hareketleri değildi bunlar… Hayvanlar büyük bir çaresizlik içerisinde boğazlanacakları anın gelmesini bekliyorlar. Onların bu çaresizliğinin yanında, bizim hissettiğimiz çaresizlik, üzüntü ve öfke hiçbir şeydi. Kurban Bayramı hayvanlar için hiçbir şey ifade etmiyor; onlar zaten her gün mezbahalarda katlediliyor.”

“Türkiye’deki hayvan özgürlüğü hareketi ne yazık ki hala hiçbir fiziki altyapıya sahip değil. Hayvanların fena koşullardan, kötü insanlardan, şirketlerden kurtarılabileceği günler görmek ümidi ile. Kürk, deri, et hepsi CİNAYET! Kurban KATLİAMDIR! Daha adil, eşitlikçi, şiddetsiz ve sömürüsüz bir dünya hayali kuruyorsanız değişime kendinizden başlayın. Zulme ortak olmamak için vegan/frutaryen olun. “

Kaynak: https://www.facebook.com/147905692049359/photos/pcb.631772490329341/631772250329365/?type=3&theater

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.