Güncelleniyor| Van’da terör saldırısı, 48 yaralı var

Van‘ın Beşyol mevkiinde şiddetli bir patlama meydana geldi. AKP il binası yakınlarında gerçekleşen patlamada en az 48 kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı patlamanın Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanlığı ile Valilik arasındaki alanda meydana geldiğini belirtti. AKP Van Milletvekili Burhan Kayatürk, CNNTürk canlı yayınında yaptığı açıklamada ilk belirlemelere göre saldırıda 48 kişinin yaralandığını söyledi.

CNN Türk’te canlı yayına bağlanan DHA muhabiri Feyat Erdemir “Van’ın merkezi yerlerinden birisi. Bayram nedeniyle yoğunluk yoktu. Van Valiliği’ne 200 metre kadar. Patlamanın olduğu noktanın sol tarafında AK Parti İl Binası bulunuyor. Çok sayıda yaralı gördüm. Ölü konusunda bir şey söylememiz mümkün değil. Çok sayıda ambulans geldi. Çok sayıda bina etkilendi. Patlamaya yakın binaların ön yüzleri tamamen yıkılmış. Çevrede çok ciddi bir hasar var. Uzaktaki binaların camları bile kırıldı. Polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Görevli polisler bize bombalı araç olduğunu söyledi. ” dedi.

AKP’li milletvekili:
Parti binamızı koruyan polisler hedefte
AKP Van Milletvekili Burhan Kayatürk CNN Türk canlı yayınında “AK Parti il binamızı koruyan polisler muhtemelen hedef alındı. Ölü sayısını 12 olarak duydum” dedi. Daha sonra yaralı sayısının 48 olarak gerçekleştiği ortaya çıktı.

Burhan Kayatürk, partinin bayramlaşma programının gerçekleştirileceğini ifade etti.

3 belediyeye kayyım atanmıştı


Van’ın Erciş, İpekyolu ve Özalp ilçe belediyelerine dün kayyım atanmıştı.

Devam edecek…

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.