TGS: Adana Şube Başkanımızı serbest bırakın

Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya bu sabah evinden gözaltına alındı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası açıklama yaptı, “Savcılığın talimatıyla gözaltına alınan Büyükkaya, Adana Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. İki dönemdir Adana Şube Başkanımız olan Büyükkaya, uzun süredir sürdürdüğümüz basın özgürlüğü ve sendikal örgütlenme mücadelesinin içerisinde gazetecilerin sorunlarının çözümü için mücadele eden bir yöneticimizdir. İsimsiz ihbarlar gerekçe gösterilerek ‘FETÖ’ kapsamında yürütülen operasyonla gözaltına alınan Salim Büyükkaya’nın yıllardır devlet içerisindeki bu tarz örgütlenmelere karşı çıkan haber ve yazıları tüm Adana kamuoyunca bilinmektedir.”

“Gazetecilerin gazetecilik faaliyetlerinden dolayı gözaltına alınmasına, tutuklanmasına karşı çıkan bir meslek örgütünün yöneticisinin gözaltına alınması sendikamıza yönelik bir gözdağı olarak görülecektir. 65 yıllık tarihimiz boyunca gazetecilerin ekonomik ve özlük hakları ile basın özgürlüğü mücadelesinden taviz vermediğimiz, baskılar karşısında sessiz kalmadığımız tüm Türkiye halkı tarafından bilinmektedir. Bugün de şube başkanımız özgürlüğüne kavuşana kadar bu hukuksuz sürece İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana Şubelerimiz, Kocaeli, Eskişehir ve Bursa temsilciliklerimizle birlikte sessiz kalmayacağımız bilinmelidir.”

“AKP hükümetini ‘FETÖ’yu gerekçe göstererek muhalif gazetecileri, sendikacıları gözaltı ve tutuklamalarla yıldırma girişimlerinden vazgeçmeye, Şube Başkanımız Salim Büyükkaya’yı derhal serbest bırakmaya çağırıyoruz.Türkiye Gazeteciler Sendikası”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.