Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun ardından Fono Müzik de hukuk yoluna başvuracaklarını söyledi

Yüzyüzeyken Konuşuruz isimli grubun ikinci videoları Ne Farkeder, Fono Müzik tarafından yayından kaldırılınca grup bir açıklama yayımladı. Grubun yaptığı açıklamada kandırılarak imza attıklarını, şirketin vaatlerini yerine getirmediğini ve şarkılarını alamadıkları gibi ciddi suçlamalar yöneltti.

Fono Müzik ile yapılan telefon konuşmasında suçlamalar hakkında konuşmak istemediklerini yakın bir zamanda yazılı açıklama yapılacağını haklarını hukuk yoluyla arayacaklarını ifade ettiler.

Grubun yayımladığı yazı şöyle, “Köklü(!) plak şirketimiz Fono Müzik işsizlikten çok sıkılıyor olmalı ki Canavar’dan sonra iki gün önce yayınladığımız Ne Farkeder isimli şarkıyı da bugün itibariyle İnternet’ten kaldırtmış bulunmaktalar.  Bizim de artık grup olarak bu arkadaşları ifşa etmekten başka çaremiz kalmadı. Yaklaşık üç yıl önce çeşitli vaatlerle bizi kandırıp imza attırdılar, üç yıl içinde iki albüm kaydedip yayınladık. Maddi kaygıları nedeniyle uzun süreçlerde kaydetmek istediğimiz bu albümleri üç gün gibi komik bir süreçte bize zorla canlı çaldırtarak kaydettirdiler, tabii ki içimize sinmedi. Sizin dinlerken “albümde bozmuşlar abi” demenizin sebebi plak şirketimiz yüzünden kafamızdaki şeyi tam olarak yapamadığımızdan kaynaklanmıştı. Bu süreç içinde söz verdikleri hiçbir şeyi gerçekleştiemediler; plak vaadi, klipler vs… Son üç aydır da çalışmalarına devam ettiğimiz üçüncü albümün kayıtlarına başladığımız halde ses mühendisimizin parasını ödemedikleri için kaydettiğimiz şarkıları ses mühendisimizden teslim alamadık. Bunun üzerine geçen üç yıl içinde birçok tehdit ve manipülasyona maruz kaldık. Geçen yıl grubun dağılması da plak şirketyle alakalı bir olaydı. Başka bir çaremiz kalmadığı için bu adamlardan kurtulabilmek için grubu dağıtmaya karar vermiştik fakat sonra bizi yine tehdit ve manipülasyonla vazgeçirdiler.Biz grup olarak çok çaresiz bir durumdayız ve kanımızı emen, emeğimizi sömüren ve gençliğimizin en güzel yıllarını boşa harcayan bu unkapanı mafyası için bir boykot başlatıyoruz. Bizi seven, dinleyen tüm dostlarımızdan, müzisyen arkadaşlarımızdan, sektörde plak şirketleriyle bu sorunları yaşayan dostlarımızdan sosyal medyada destek bekliyoruz. Yalnız olmadığımızı bize hissettirmenizi diliyoruz. Konuyu hukuğa taşıyacağız, avukatlardan da destek bekliyoruz. Bir daha hiçbir zaman müzik gruplarının böyle kan emici plak şirketlerine bulaşmaması için bizim yaşadığımız her şey örnek olsun.  FONO MÜZİK Kan emici bir unkapanı mafyasıdır.”
( Yazım hataları gruba aittir)

Daha önce de Canavar isimli teklileri yayından kaldırılmıştı

Grup, 1 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından Canavar isimli teklilerinin Fono Müzik tarafından yayından kaldırıldığını duyurmuştu.

2016-08-19_15-44-28

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.